28. července 2018
Kategorie: Hazardér

Pravidla karetní hry Five Card Stud Poker

Základní strategie a cíle 5 Card Stud pokeru, které zde uvádíme jsou všeobecně schváleny a doporučeny experty z oblasti limitovaného pokeru.

Základy Five Card Stud

 • Nejvyšší karetní kombinace vítězí
 • Eso může být využito pro vytvoření nízké i vysoké postupky
 • Tři limity pro zvýšení sázky v jednom kole
 • Hlavní roli hrají karty

Postup při rozdávání karet a sázení ve hře 5 Card Stud

Příklad: $2/$4 Five Card Stud

Na začátku hry zaplatí každý hráč tzv. „ante“, tedy jakýsi základní vklad. V našem případě $0.25.

 1. Každému hráči u stolu je rozdána jedna karta do ruky (hole card) a jedna karta na stůl barvou nahoru (door card). Hráč s nejnižší door card vloží povinnou sázku – a to buď sázku minimální (v naší hře $2) nebo pouze polovinu minimální sázky, tedy $1.. Volba je na hráči samotném. Poté může začít hra. Hráči pokračují ve směru hodinových ručiček. Mohou buďto dorovnat základní sázku, zvýšit ji, či složit karty.
 2. Všichni obdrží třetí kartu, která je každému z nich vyložena na stůl barvou nahoru. Všichni tedy mohou vidět její hodnotu. Následuje další kolo sázek v hodnotě $2. Od této chvíle sází hráč s nejvyššími kartami na stole jako první
 3. Poté co je rozdána čtvrtá karta, zvýší se minimální sázka na $4.
 4. Pak je rozdána poslední, pátá karta, a následuje poslední kolo $4 sázek. Dealer pak určí nejsilnější karetní kombinaci a vyplatí bank.

Obecná strategie hry 5 Card Stud

Five cards stud poker je hra vysokých karet a dvojic. Nesnažte se vytvořit postupku nebo flush, dokud nemáte tři karty na postupku v barvě v kole „3rd street“ (viz obrázek výše), nebo dokud není pravděpodobné, že vytvoříte postupku nebo flush na „4th street“.

Pozorně sledujte hru vašich soupeřů. Začněte sázet pouze tehdy, máte-li dvojici nebo alespoň jednu vysokou kartu, se kterou můžete porazit vaše protivníky. Složte karty vždy, nesestavíte-li minimálně dvojici z prvních tří rozdaných karet. Karty skládejte také v situaci, kdy na stůl nepřijdou pro vás výhodné karty a nemáte-li už žádnou šanci, že v budoucnu vytvoříte nejlepší možnou kombinaci.

Poker Definice Five Card Stud

 • Vysoké karty: 10 až po A
 • Nízké karty: 2 až po 9
 • Door card – jako „door card“ nazýváme odkrytou kartu vaší startovní kombinace, která leží na stole barvou nahoru. Další karty, které jsou vám postupně rozdávány na stůl nazýváme „Upcards“. Jsou vždy rozdány barvou nahoru.
 • Live cards – karty, jejichž hodnoty ještě nebyly odhaleny a je stále možné je získat a sestavit tak nejvyšší možnou kombinaci
 • Dead cards – karty, jež měli na svém stole vaši protivníci. Jejich hodnota již byla odhalena, nejsou již v základním balíčku a proto je už nemůžete použít pro vylepšení vaší stávající kombinace
 • Zrychlení hry – hrajete rychlou hru, vsadíte, zvýšíte sázku a poté sázku ještě více navýšíte. Snažíte se ze hry co nejrychleji odstranit co nejvíce soupeřů.
 • Zpomalení hry – Dorovnáte sázku nebo použijete funkce „check“ (popsána výše). Chcete tak ve hře udržet co nejvíce hráčů a navýšit tím bank.
 • Check-Fold – jde o postup, kdy hráč použije „check“ v situaci, kdy je to možné, a složí karty, pokud by do hry musel dále investovat. Velmi rád tak akceptuje všechny zdarma nabízené karty.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: