28. července 2023
Kategorie: Hazardér

Kde se vzaly hazardní hry? Podívejme se na jejich historii

Lidé si myslí, že hazardní hry jsou produktem dnešní rychle doby, kdy se lidé chtějí jen bavit a zároveň si užít adrenalin. Není to vůbec pravda. Hazard zná náš svět po celá staletí. Naše generace rozhodně nejsou prvními, kteří tímto způsobem tráví svůj volný čas. Podívejme se stručně na historii hazardu. Zaručeně vás překvapí, co se dozvíte. Hazard totiž rozhodně není mladá kratochvíle.

První hazard na světě

Podle archeologů se první kostky hrály již před 40 tisíci lety. Tato hra byla populární také ve středověku, stejně jako vrhcáby. Starověký Egypt, Řecko a Řím zavedly sázení na nejrůznější sportovní události. Hazard se konal většinou venku, doma nebo v klubu. Po mnoho let se jednalo o zakázanou zábavu. V 16. století ho anglický král Jindřich VIII. zakázal, i když sám hazard miloval. Později vznikla kasina, kde se mohli lidé scházet a věnovat se této činnosti.

Kasina byla místem pro odpočinek

První kasina vznikla ve městech, kde byly lázně. Úplně první vznikly v anglickém městě Bath, kde vzniklo na konci 17. století. Šlechtice totiž napadlo, že spojí zábavu s lázněmi. Tento trend se začal rychle šířit po celé Anglii a potom i do zahraničí. První pravé kasino vzniklo v roce 1683 v Benátkách. Navštívit ho můžete dodnes. U nás byly hazardní hry zakázané až do 18. století. Lidé mohli sázet jen loterii a všechny zisky z ní šli do státní kasy.

Povolení hazardních her

Stát povolil hazardní hry až ve druhé polovině 18. století. Tehdy také vznikla první herna v Praze. V Americe došlo k povolení hazardu v roce 1931 ve státě Nevada, kde se nachází Las Vegas. S rozvojem online podnikání se rozvíjel také online hazard. V roce 2017 došlo k legalizaci online hazardních her v Čechách. Až nyní si proto můžeme naplno užívat legálně tento životní styl, zábavu i adrenalin. Kořeny těchto her ale sahají daleko do naší minulosti.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: