07. února 2008
Kategorie: Motorista

Hummer H3T – Vůz pro dobrodružné muže

Na autosalónu v Chicagu bude mít veřejnou premiéru nový Hummer H3T. Je to pick-up, který je odvozený od H3. Ačkoliv vůz stále čeká na svůj debut, můžeme vám již nyní nabídnout základní informace o této novince. Tohle auto konečně vyslyšelo požadavky zákazníků a nabídne jim i velkou ložnou plochu i při obsazení pěti osobami.

Výchozí pohonnou jednotkou pro Hummer H3T má bát stejný pětiválec 3,7 l jako v H3,který dává maximální výkon 180 kW a točivý moment vrcholí ve 328 N.m. Pro mnohé je však tento agregát v Hummeru nedůstojný, a tak raději sáhnou po vidlicovém osmiválce 5,7 l (220 kW, 432 N.m). Slabší motor je k dispozici buď s manuálem nebo automatem, větší motor pak má jen automat.

Hummer bude nabízet H3T se dvěma rozdílnými podvozky – jeden určený hlavně pro jízdu ve volném terénu a druhý pro silnice a tahání přívěsů.Navzájem se odlišují profilovým číslem pneumatik, použitými tlumiči a hodnotu stálého převodu.Karoserie má ložnou plochu o délce 1,5 m a přitom kabinu se čtveřicí dveří a pěticí sedadel. Zadní řada se navíc dá sklopit a prostor využít také na převážení předmětů, které pak mohou být zamčené ve voze. Verze s osmiválcem má maximální nosnost 2,6 tuny.

Autor článku je redaktorem serveru Autozone.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: