30. června 2020
Kategorie: Hazardér

Odborářům se nelíbí pracovní podmínky v Las Vegas

A v průběhu pandemie koronaviru ve Spojených státech jim došla trpělivost, chystají proto žalobu proti několika kasinům se striptýzem, které se nachází v nevadské metropoli hazardu.

Jsou mezi nimi například tyto známé herny:

  • Flamingo Las Vegas
  • Guy Fieri Las Vegas
  • MGM Grand
  • Bellagio

Odboráři tvrdí, že kasina zaměstnancům neposkytují bezpečné pracovní podmínky, a to zejména v kontextu událostí první poloviny letošního roku. Připomeňme, že Spojené státy patří k zemím, které koronavirus postihl nejhůře, a kde se zřejmě budou s následky pandemie potýkat minimálně do konce roku.

Mimosoudní jednání nepomohla

Jak bývá v podobných situacích obvyklé, odboráři, konkrétně Odborová organizace zaměstnanců v pohostinství, se nejprve pokusili vše řešit mimosoudně. Jednání však nikam nevedla, a tak bude muset celý spor řešit nevadský soud. Podle odborů je jednání zaměstnavatelů v rozporu se zákonem o ochraně zaměstnanců v rizikovém pracovním prostředí.

Nedostatečná bezpečností opatření

Nepřiměřené riziko při práci podstupovali zaměstnanci ve druhém čtvrtletí letošního roku, kdy zmíněná kasina nezavedla prakticky žádná bezpečnostní opatření. Ve většině z nich prý nebyla k dispozici dezinfekce rukou a pravidelně nebyl dezinfikován ani jejich mobiliář. V samých počátcích pandemie navíc kasina bránila zaměstnancům využívat při práci roušky a respirátory.

Kasina zásadně nesouhlasí

Provozovatelé kasin už vydali prohlášení, ve kterých tvrzení odborářů rozporují. „Nic pro nás není důležitější než bezpečí všech, kteří se nacházejí v námi provozovaných objektech,“ stojí v něm. „Národ je uprostřed zdravotní krize a my trváme na tom, aby se naši zaměstnanci řídili oficiálními pokyny ministerstva zdravotnictví a dalších orgánů, a to nejen v práci, ale také doma.“ Podle provozovatelů kasin se odbory zastupující na 60 000 zaměstnanců v Las Vegas a Renu jen snaží využít složité situace.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: