08. února 2019
Kategorie: Hazardér

Poker a peníze

Jednou z hlavních věcí, na kterou byste se měli zeptat sami sebe předtím než začnete hrát, je, kolik peněz chcete investovat.Všimněte si slova „předtím“ v předcházející větě. Vaši finanční limity byste si měli stanovit ještě předtím, než začnete hrát. Musíte mít jasno v tom, kolik peněz si můžete dovolit prohrát a musíte se umět kontrolovat ve chvílích, kdy se k této mezi dostanete. Existují však dvě možné odpovědi na hlavní otázku: „Kolik peněz investovat?“ Čtěte dál.

Pokud se chcete jen pobavit, tak prostě nesázejte tolik peněz, jejichž prohra by vám zkazila náladu. Pokud si můžete dovolit vyhodit $100, vložte $100 a uvidíte, co s nimi dokážete udělat. Samozřejmě existuje dobrá šance, že se vám podaří vyhrát z původních $100 nějaké peníze (nebo také spoustu peněz), ale pokud se vám nebude dařit, odejděte, dokud můžete. Překročíte-li magickou hranici, situace se pouze zhorší.

Druhá možná odpověď na otázku, kolik peněz investovat, je výsledkem trochu jiné okolnosti: jmenovitě vydělávání peněz. Chcete-li hrát poker za účelem výdělku, měli byste si ke stolu přinést bank ve výši 200 velkých blindů, a to podle stolu, na kterém hrajete. Pokud hrajete na stole $2-$4, měli byste mít na stole asi $800, což je velký blind $4×200. Sedíte-li u stolu $5-$10, váš bank by měl činit asi $2000. Pokud si to zapamatujete, pomůže vám to neztratit všechny své peníze v jedné hře.

Někteří experti by mohli namítnout, že tato hranice dvousetnásobku velkého blindu je příliš nízká. Věříme však, že určitá umírněnost je na místě. Pokud chcete investovat více, dobře. Doporučujeme však počkat, než budete úspěšní na uvedeném limitu. Nakonec budete možná rádi, že jste tak učinili.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: