28. října 2018
Kategorie: Hazardér

Pravidla karetní hry Texas Holdem Poker

Texas Hold’em je nejužívanější ze všech variant pokeru. Všechny velké turnaje se hrají právě tímto způsobem, nejlepší hráči se určují podle toho, jak Hold´em zvládnou. Je to prostě takový Cadillac pokeru!

Na této stránce uvádíme základní strategii a tipy, které byly prověřeny a doporučeny mnoha experty z oblasti Texas Hold’em a které vám pomohou zlepšit vaši hru. Ve hře Texas Hold’em jsou hráči rozdány pouze dvě karty. Hráč sám pak může využít obou, jedné nebo dokonce žádné karty k tomu, a by vytvořil nejlepší, a tedy výherní, karetní kombinaci.

Základy Texas Holdem Poker

 • Nejsilnější karetní kombinace vyhrává
 • Hráči mohou využít jedné, obou či žádné karty z těch, které jim byly rozdány
 • Eso může být využito pro vytvoření nízké i vysoké postupky
 • Tři limity pro zvýšení sázky v jednom kole
 • Hlavní roli hrají karty

$2/$4 Texas Hold’em

U Texas Hold’em stolů je před hráčem, který rozdává karty, umístěn tzv. „dealer button“, neboli jakýsi knoflík, který značí hráče pověřeného rozdáním karet, není-li u hry přítomen dealer. Knoflík je v každém dalším kole posunut k následujícímu hráči ve směru hodinových ručiček. Hráč nalevo od dealera obdrží jako první karty a začíná sázet. Každému hráči jsou rozdány vždy dvě karty. Poté je na stůl systémem tří sázkových kol vyloženo dalších pět společných karet neboli tzv. „community cards“ (3 na flop, 1 na turn a zbývající karta na river). Hráči se tedy celou dobu snaží vytvořit nejlepší karetní kombinaci tím, že kombinují jednu nebo obě vlastní karty s kartami vyloženými na stole. Nyní využijeme výše uvedené ilustrace: hráč, který drží v ruce krále (K) a 10, sestaví právě dvě dvojice. Přestože tato kombinace nevypadá na první pohled špatně, hráč bude snadno poražen vyššími dvojicemi, trojicí, postupkou nebo flushí.

Obrázek jednotlivých pozic, který později použijeme pro vysvětlení postupu při sázení. Hráč rozdávajícího karty (dealer) je označen pomocí „button“, vedle něj soupeř platící malý blind, o sedadlo dále pak hráč platící blind velký.

Postup při sázení v jednotlivých kolech

 • Pre-Flop :Předtím, než jsou každému hráči standardně rozdány dvě karty, hráč sedící právě nalevo od „button“ je povinen zaplatit tzv. „small blind“, tedy jakousi povinnou sázku (v našem případě $1 – vzpomeňme si, že sledujeme stůl se sázkami $2/$4 – malý blind je vždy polovina minimální sázky). Hráč vedle „malého blindu“, platí „big blind“, tedy $2. Poté jsou každému rozdány dvě karty. Hráč nalevo od „big blind“ hraje jako první a musí buďto dorovnat sázku $2, může sázku navýšit nebo může složit karty. Dále hra pokračuje ve směru hodinových ručiček, až se dostaneme zpět k „malému blindu“. Tento hráč pak může složit karty, čímž ztratí $1, který do hry musel vložit. Může však také dorovnat sázku nebo sázku dokonce zvýšit o další $2, je-li v tomto kole sázení ještě možné. „Big blind“ je pak poslední, který do hry zasáhne předtím, než jsou na stole obráceny první tři karty.
 • Flop :Dealer otočí první tři z celkových pěti společných karet. Hráč nalevo od „button“ zahájí jako vždy hru. V druhém kole již neexistují nucené sázky (blinds). Nedojde-li ke zvýšení sázky, mohou hráči využít volby tzv. „check“, kdy pouze zkontrolují hru, nezvýší sázku a předají hru dalšímu hráči. Maximální sázka ihned po flopu má hodnotu sázky minimální, tedy $2.
 • Turn :Dealer otočí čtvrtou společnou kartu. Minimální sázky v tomto kole mají hodnotu $4.
 • River :Dealer otočí pátou a poslední společnou kartu. Toto je poslední kolo, ve kterém lze zvyšovat sázky. Hráči, kteří se stále nacházejí ve hře, vyloží své karty a vyhrává právě ten s nejvyšší karetní kombinací.

Obecná strategie hry Texas Hold’em poker

Hold’em je především hrou vysokých karet. Hráč, který v ruce drží dvě vysoké karty, má velkou šanci stát se právě tím, který bude mít po flopu nejlepší karetní kombinaci. Jste-li v brzké pozici, a to znamená, že sázíte mezi prvními, měli byste jít do hry pouze se silnými startovními kombinacemi, se kterými můžete konkurovat hráčům, kteří později jednou nebo mnohonásobně zvýší sázku. Se středně silnými kombinacemi a kombinacemi takovými, jejichž úspěch je spíše teoretický, hrajte pouze tehdy, nacházíte-li se mezi posledními sázejícími hráči a máte-li šanci vidět flop za přijatelnou cenu. Držíte-li v ruce opravdu velmi silnou kombinaci, jděte do hry vždy a zvolte velmi agresivní postup. Dorovnejte všechny sázky a snažte se bank co nejvíce navýšit. Pokud se vám nepodaří snížit počet vašich soupeřů, klesne vaše šance na vítězství. Když se chováte před flopem velmi agresivně, pomůže vám to také v příštích kolech. Tento krok zvýší věrohodnost vašich herních postupů a vy se tak můžete pokusit získat bank i v situaci, kdy je na stůl vyložen flop, který neodpovídá vašim představám. Nebojte se složit vysokou dvojici, je-li na stůl vyložen nevyhovující flop a vaši soupeři zvyšují sázky.

Definice Pokeru

 • Vysoké karty: A až po 10 (tzn. A, obrázky, 10)
 • Středně vysoké karty: 9 až po 7
 • Nízké karty: 6 až po 2
 • Karty, které jsou „suited“ (s) – obě karty mají stejnou barvu (káry, piky, srdce, kříže)
 • Set – situace, kdy se snažíte vytvořit trojici a dvě z těchto karet již držíte v ruce
 • Nut Hand – nejvyšší možná a neporazitelná kombinace. Někdy také nazývána „lock“.
 • Flop, Turn, River – Tak jsou nazývána jednotlivá kola v Texas Hold’em. Viz ilustrace výše.
 • Zrychlení hry – Pokud hrajete rychlou hru, vsadíte, zvýšíte sázku a poté sázku ještě více navýšíte. Snažíte se ze hry co nejrychleji odstranit co nejvíce soupeřů.
 • Zpomalení hry – Dorovnáte sázku nebo použijete funkce „check“ (popsána výše). Chcete tak ve hře udržet co nejvíce hráčů a navýšit bank.
 • Check-Fold – jde o postup, kdy hráč použije „check“ v situaci, kdy je to možné, a složí karty, pokud by do hry musel dále investovat. Velmi rád tak akceptuje všechny zdarma nabízené karty.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: