08. března 2008
Kategorie: Filmmaniak

O filmu: Jumper – z luxusu do chaosu

Film režiséra Douga Limana, jak ho, ale jen popsat. Vemte si příklad jdete na záchod, který je opravdu přepychový, sednete si do luxusu, kolem je vůně a krásné obrazy. Pak si ovšem uvědomíte, že musíte udělat jen tu nezbytnou potřebu. Ano takový je film Jumper.

Luxusní Jumper

Luxus, který vám přináší film v podobě výborných herců Haydena Christensena, vždy jedinečného Samuela L. Jacksona a Rachel Bilson, známou ze seriálu OC. Bohužel film pokulhává ve scénaři. Provedení nádherných scén se sfingou, surfováním na fidži či procházkou v Římě, ano této skutečnosti se nedá nic vytknout. Hudba také oslňuje, i když mi začátek připadá vystřižený ze Saxány.

Zrození Jumpera

Pojďme k onomu pokulhávajícímu ději. Příběh začíná v době kdy je jumper David mladý, je mu čtrnáct let a žije pouze s otcem, když jednoho dne se proboří kvůli lásce k dívce jménem Mille do zamrzlé řeky. V tu chvíli se něco stane. David se dokáže teleportovat na jiné místo, kdekoliv na světě. A tak se stane, že se David teleportuje z řeky do knihovny. Poté kdy se všichni domnívají, že je mrtvý, se vrací domů. Otec ho dále terorizuje, a tak se rozhodne utéct.

David si žije spokojeným životem, sem tam vykrade nějakou banku, zaserfuje si, až do té doby, kdy se setká s Rolandem (Jackson). Roland je paladin, paladini mají za úkol zničit všechny Jumpery. Při souboji Davida s Rolandem si asi tvůrci vzpomněli na boj Mace Windu a Anakina Skywalkera ze Star Wars. Roland používá elektrotyč, kterou pouští do Davida tisíce woltů. Nebojte se Samuel točit tyčkou od Star Wars nezapomněl.

Jumper – z luxusu do chaosu

Davidovi dochází, že není v bezpečí, paladini jej sledují a on se rozhodne naplnit svůj život. Vrací se zpět do rodného města, aby našel Mille. To se mu podaří a přesvědčí ji, aby se vydali spolu do Říma. David při prohlídce kolosea poznává dalšího Jumpera. Výlet končí s objevením dalších paladinů v koloseu. David končí v rukou paladinů. Vysvobozuje jej jeho matka, která jej opustila v pěti letech, protože ona patří k paladinům. Ano zde se to trochu zamotává. Jakmile se David dostane z potíží posílá Mille do bezpečí.

Válka však začíná paladiny nejprve dostanou jeho otce, poté se snaží dostat i Mille, ovšem David se spojí s dalším jumperem a bojují proti paladinům. Postupně se boje přenáší do různých části, nutno podotknout, že děj je zde hodně rozkolísaný. Boje Rolanda a jumperů končí ve chvíli kdy David přenese Rolanda do skal. Příběh končí setkáním matky a syna, pár věcí se vysvětluje, ale i tak to končí pochybně. Optimismus závěrů dodává krásná Rachel Bilson.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, ,