28. května 2020
Kategorie: Filmmaniak

České seriály, které stojí za to vidět

Také už máte zhlédnuté všechno, co na Netflixu stojí za to, a hledáte nové zajímavé seriály? Přišel čas podívat se do českých luhů a hájů. Poslední dobou vznikají i u nás seriály, které stojí za váš čas. Také je můžete sledovat online, a obvykle dokonce bez registrace a zdarma. Dokonce i Česká televize se pochlapila a do éteru vyslala kousky, za které se rozhodně nemusí stydět.

Zrádci

Drogy jsou fajn, to fízlové jsou mrchy, co lidem zbytečně komplikují život. Tak nějak se dá shrnout intro do seriálu, který se rozhodně nebojí pustit si pusu na špacír. Postavy mluví naprosto uvěřitelným jazykem, což se českým tvůrcům tradičně nedaří. V našem dnešním výběru však budou jen díla, která v tomto ohledu vystupují z řady. Zrádci jsou drsnou, ale kvalitní a dobře natočenou sondou do života malých i větších ryb v drogovém světě, vietnamských producentů narkotik a feťáků na odvykačce. Celý seriál je možné shlédnout na webu České televize.

Kancelář Blaník / Republika Blaník

Tonda Blaník, legendární lobbista v perfektních botách, na našem seznamu nemůže chybět, i když se nakonec nestal prezidentem. Alespoň zatím. Divákům ale odkrývá, jak probíhají politická jednání, a kdo ve skutečnosti v České republice rozhoduje. Některé díly mohou ve skutečnosti být čistokrevnými dokumenty, a přesto srší vtipem. A za zmínku rozhodně stojí koronavirové speciály, které jsou ke zhlédnutí na Blaníkově Youtube kanále. Jednotlivé díly i celý film, který vznikl v návaznosti na tento seriál, je možné shlédnout na webu TelevizeSeznam.cz.

Lajna

I když už nám v posledních letech nedělají hokejoví reprezentanti příliš radosti na ledě, v seriálu baví stále. V první sezoně se seriál teprve rozjíždí, asi jako nováček v extralize, ale ve druhé do toho i s posilou na trenérském postu šlápne naplno a jede si pro titul mezi sportovními seriály. V kuloárech navíc kolují zprávy, že tvůrci seriál neposlali k ledu a chystají třetí sérii. Pokud se jim podaří udržet vzestupný trend, diváci si rozhodně přijdou na své. První i druhou sérii včetně bonusů je možné shlédnout také na TeleviziSeznam.cz.

Mezi další opravdu dobré seriály posledních let patří:

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: