29. května 2024
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Velký Pán: Návrat Malého Pána slibuje napínavé dobrodružství a audiokomentář pro nevidomé

Po dlouhých letech příprav se na plátna kin chystá Velký Pán, pokračování kultovního loutkového filmu Malý Pán. Animované dobrodružství slibuje napínavý příběh odehrávající se v krásných českých lesích a osloví jak dětské, tak dospělé publikum. Jedinečnou atmosféru dotváří hudba Milana Caise a hlasy zvučných herců, mezi nimiž nechybí Saša Rašilov, Barbora Poláková, Pavel Liška nebo David Novotný.

Příběh oživlých loutek a úchvatné vizuální efekty

Velký Pán navazuje na příběh Malého Pána a znovu ho vrhá do světa plného fantazie a dobrodružství. Film se natáčel v reálných exteriérech, a tak tvůrci museli věnovat velkou péči výběru lokací. I ten nejmenší detail hraje důležitou roli a štáb se tak nesměl bát jít do kolen, aby prozkoumal každý kout lesa a našel ty nejvhodnější záběry.

Film pro všechny: zpřístupnění zrakově handicapovaným

Dlouhé čekání na Velkého Pána se konečně blíží ke konci a s ním přichází i skvělá zpráva pro nevidomé diváky. Díky audiokomentáři Zuzany Stivínové si film budou moci užít i oni. První projekce s audiokomentářem proběhne v rámci Zlín Film Festivalu, který se koná od 30. května do 5. června 2024. Festival tak potvrzuje svůj inkluzivní přístup a snahu o zpřístupnění filmového umění všem.

Premiéra a dostupnost

Velký Pán vstoupí do českých kin 3. října 2024. Již nyní si ho můžete prohlédnout v traileru níže:

Další informace:

  • Režie: Radek Beran
  • Hrají: Saša Rašilov, Barbora Poláková, Pavel Liška, David Novotný, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Jan Maxián, Jan Vondráček, Miroslav Krobot, Jakub Žáček, Jiří Vyorálek, Julie Válková, Luboš Veselý a loutky
  • Délka: 72 minut
  • Žánr: loutkový, dobrodružný
  • Premiéra v ČR: 3. října 2024

Velký Pán slibuje strhující filmový zážitek pro celou rodinu a zároveň otevírá svět filmu i zrakově handicapovaným. Nenechte si ujít toto výjimečné filmové dílo!

Zdroj/foto: Bontonfilm

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: