06. července 2019
Kategorie: Hazardér

Úvod do hry Omaha Poker

Ve hře Omaha jsou každému hráči rozdány čtyři karty a všichni pak sdílejí 5 karet vyložených na stůl, podobně jako v Texas Hold’em. Úkolem hry je použít právě dvě karty z vaší ruky a další tři ze stolu a tak složit standardní pokerovou ruku složenou z pěti karet. Výherní kombinace v Omaze jsou obecně mnohem vyšší než v Texas Hold’em. Ve hře s více jak třemi hráči je obvyklou výherní kombinací postupka nebo lepší.

Pokud hrajete Omaha Hold’em poprvé, musíte pamatovat na to, že používáte vždy pouze 2 karty z těch, které vám byly rozdány do ruky. Ani jednu, ani tři – vždy právě dvě. Objeví-li se na stole K-Q-J-5–4 a vy máte A-Q-4–4, vytvoříte nejvýše trojici čtverek. Nemáte full house 4 over Q. Pokud na stůl spadne A-K-Q-10–9 a vy držíte J-J-5–4, nemáte postupku. Musíte totiž použít pouze dvě karty.

Proč hrát právě Omahu?

Omaha Hold’em není tak populární jako Texas Hold’em, ale hraje ji velké množství absolutních začátečníků. To je jeden z hlavních důvodů, proč ji vyzkoušet. Mnoho dobrých hráčů Texas Hold’em, chce Omahu vyzkoušet a protože se jim daří při Texas Hold’em, jdou přímo na stoly s vyššími limity. Tam pak většinou své peníze prohrají, proto si nenechte tuto výhodu ujít.

Ještě bychom měli zmínit jednu věc: Ve hře Omaha je oproti Texas Hold’em mnohem více určující technická zdatnost hráče. Obvykle však není těžké poznat, která kombinace je ve hře právě ta nejlepší. Na stole se nezřídka kdy objeví náběh na postupku nebo flush.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: