27. června 2019
Kategorie: Hazardér

Jak se v Pokeru nestát Tilt?

Existuje termín, který byste raději neznali, ale je to něco, co se v naší pokerové profesi někdy stává i těm nejlepším z nás – staneme se hráči typu Tilt. Co to ale znamená? Znamená to, že hodíme rozum za hlavu a necháme emoce narušit naši schopnost hrát poker. Většinou se to stává v průběhu špatné série, ale tilt se můžete stát i tehdy, jde li všechno dobře.

Poker je hra vyžadující logické myšlení. Proto je každý druh zábrany v logickém myšlení či jeho narušení překážkou. Je samozřejmě velmi těžké kontrolovat své emoce po celou dobu hry. V pokeru je ale kontrola vašich emocí v ten správný čas životně důležitým prvkem. Představte si, že v ruce držíte pikového kluka(J) a pikovou dámu(Q) a na flop přijde srdcové eso(A), dáma(Q) a 10. U stolu se začne hodně sázet a vy musíte vědět, že nejlepší věcí, kterou můžete udělat je složit karty. Hráč, který je tilt, bere jako primární úkol vyhrát tento pot a nezáleží na tom, jak málo reálná tato možnost je. Tilt hráči se neustále honí za nesplnitelnými sny a čím více se snaží získat každý možný pot, tím horší je jejich finanční situace.

Obecně řečeno, rozzlobení a nervózní lidé nejsou plně zaměřeni na hru, a proto ztratí všechny peníze, které si ke stolu přinesli. Pamatujte si: Nikdy se nevydávejte touto cestou!

Poker se může zdát nelidský ve směru, jakým trestá emoce, ale odměňuje hráče tvrdé jako skála. Nezdá se to fair. Nechceme vás vystrašit nebo naznačovat, že všichni hráči pokeru jsou kameny bez emocí, ale závazným pravidlem je zůstat soustředěný a myslet racionálně, když zrovna sedíte u pokerového stolu. Většinou se hráči stanou tilt z důvodu velké prohry, nebo se jim zdá, že nemohou vyhrát jedinou hru. Někteří zase neunesou jednu nebo dvě velké výhry, ale tyto epizody jsou všeobecně kratší než „tilty“ z důvodu prohry.

Naše rada, jak se vyhnout tiltingu? Poznejte, kdy se stáváte hráčem typu tilt! To je ten nejdůležitější krok. Jakmile poznáte, že emoce kontrolují vaše jednání, měli byste udělat moudré rozhodnutí a na pár her si od stolu odsednout. Začněte myslet na něco hezkého, něčeho se napijte, a nebo dělejte cokoliv, abyste zase získali klid a vyrovnanost. Při hraní online pokeru neproklínejte váš počítač a nebouchejte do něj. Škoda, kterou způsobíte nakonec jenom znásobí váš hněv.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: