11. ledna 2020
Kategorie: Businessman

Úspěšná kariéra: Stanovte si svůj cíl

Chcete být úspěšní? Není to nemožné, jestli se budete snažit, nebude to pro vás těžké. Prvním krokem ke změně, je stanovit si jakou změnu vůbec chceme. Pokud si určíte svůj cíl, bude pro vás mnohem jednodušší uspět. V čemkoliv.

Cíle jsou rozdílné

Občas se stane že narazíte na nějaké skvělé příručky, jež vás dovedou k úspěchu, ale jsou tyto věci opravdu pro Vás? K čemu bude příručka „Jak uspět v podnikání“ studentovi, jež chce udělat maturitu a začít pracovat ve firmě svého otce? Stejně nesmyslně se bude jevit arabský šejk, jež si bude číst zaručený návod jak udělat dojem na svého šéfa. Rozdílní lidé mají rozdílné hodnoty, touhy a tudíž i cíle. Vy si musíte určit své vlastní!

Informace jsou klíčem

Udělejte si na sebe čas, dejte si kafe či něco ostřejšího (pokud není váš cíl ožrat se jak prase, tak to zase nepřehánějte) a začněte přemýšlet nad tím, co byste chtěli dokázat.

Uvědomte si své vášně a touhy. Přemýšlejte nad tím co vás baví a fascinuje (nebudete přeci usilovat o místo šéfa marketingového oddělení ,jestliže Vám marketing připadá stejně zábavný jako večeře s tchýní). Toto vše si napište na papír (vše krom té tchýně, nebudete si přeci kazit náladu). Protože budete mít informace napsány, nezapomenete je a také se Vám lépe vryjí do paměti. Člověk si totiž pamatuje nejlépe ty informace, které přečetl. Na papír si ještě připište své schopnosti, zkušenosti či vaše nadání.

Požádejte o pomoc

Rozhodně se nebojte požádat někoho o pomoc. Přítel Vám může pomoci doplnit „informační papír“. Sami totiž můžete přehlédnout některé své přednosti. Obzvláště ti, jež jsou skromní, či lidé, jež se sami podceňují mohou mít určité problémy se správně ohodnotit. O namyšlených lidech platí to stejné.

Konečný cíl

Nyní máte všechny potřebné informace, které potřebujete k určení svých cílů. Ty si několikrát přečtěte a přemýšlejte co by se pro Vás hodilo. Neunáhlete se, nemůžete od sebe přece chtít odpověď na budoucnost ihned. Nechte si to proležet v hlavě (k tomu pomůže správný ležák). Až se vám v hlavě zformují různé nápady, vyberte z nich ten, jež Vám nejlépe vyhovuje a máte svůj vlastní cíl!

Papír s tužkou však neodkládejte, využijete ho příště…

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: