21. dubna 2023
Kategorie: Businessman

Mladá generace nechce práci obětovat celý život, ale mají velké ambice

Generace Z a mileniálové přišli s novými požadavky na svou práci i zaměstnavatele. Hodně lidí to možná překvapí, ale téměř polovina z nich by raději byla bez práce, než aby zůstali v práci proti svému přesvědčení. Takové věci žádná předchozí generace neznala, protože se zaměřovali hlavně na práci, která dokázala své práci obětovat celý život. S tím nyní zaměstnavatelé počítat nemohou.

Osobní život je priorita číslo jedna

Mezinárodního výzkumu se účastnilo 35 tisíc respondentů generace Z a mileniálů. Každý z nich byl v době průzkumu zaměstnaný. Více než polovina z nich odpověděla, že by opustili své pracovní místo, kdyby kvůli němu neměli čas na svůj osobní život. To je velká novinka, protože dříve byl osobní život to první, co lidé obětovali kvůli práci, povýšení a penězům.

Hledají také stejné názory na svět se zaměstnavatelem

Více než 40 procent řeklo, že by nenastoupili k zaměstnavateli, který nemá stejné názory na sociální a environmentální problémy jako oni. A dalších 40 procent respondentů by z práce odešlo, kdyby zaměstnavatel dělil své zaměstnance do skupin podle rasy, původu nebo sexuální orientace. Je vidět, že těmto generacím hodně záleží na férovém přístupu a mají vysoký hodnotový žebříček.

Peníze nejsou nejdůležitější věc na práci

Každý čtvrtý člověk v tomto průzkumu řekl, že by klidně přijal práci s nižším platem, kdyby bylo všechno ostatní podle jejich představ. Tyto generace většinou nezůstávají v jedné práci příliš dlouho, takže jim nižší platové ohodnocení nevadí. Navíc si vždy mohou přivydělat nejrůznějšími způsoby online, takže stejně nebudou finančně strádat.

Priority se s každou generací mění

Je naprosto normální, že se s každou generací nároky na práci a plat mění. Nyní se dostáváme do fáze, kdy je nejdůležitější rodina, osobní život a osobní názory. Peníze jdou trochu stranou, ale stále zůstávají v popředí zájmů. V tomto případě hodně závisí na tom, jaké zázemí má daný člověk. Celkově vidíme, že se nároky na zaměstnání v následujících letech začnou hodně měnit.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: