12. května 2008
Kategorie: Filmmaniak

O Seriálu: The 4400

Čtyři tisíce čtyřista, takto zní název amerického sci-fi seriálu, který se zabývá tématikou ztracených lidí, kteří se nikdy nenašli a kteří se vrátili se schopnostmi, které obyčejným smrtelníkům chybí. Tito lidé jsou posláni z budoucnosti, aby zachránili náš druh právě těmito schopnostmi. Seriál může být dobrou náhražkou Akta-X a podle mého názoru je lepší poznat něco nového, než sledovat 44.řadu nějakého seriálu. Autoři si se rozhodli u tohoto seriálu použít metodu „zkusíme a uvidíme“. Nejprve natočili 6 dílů a až poté co zjistili zda má vůbec seriál ohlas se vrhly do dalších.

Nezvěstný, prohlášen za mrtvého

Čas od času slyšíme ve zpravodajství zprávy o lidech, kteří se buďto o ztracených dětech, nebo o lidech, kteří měli pádné důvody nežít dál svůj život. Ovšem občas se stane jedna věc…chybí tělo. Jednoho dne se však všechny tyto záhady o ztracených lidech vysvětlí.

Na zem se řítí kometa, ovšem zdání klame, a tak se z komety vyklube koule, která přistane na Zemi a z ní vylezou oni nezvěstní. Je jich přesně 4400. Zajímavé je, že nikdo nezestárl ani o den. Případ dostává do rukou dvojice agentů NTAC Tom Baldwin a Diane Scorisová.

4400 – Osobní záležitost

Jako vše v tomto seriálu do všeho zapadá, zapadají tak i Baldwin a Scorisová. Tomův synovec Shawn patří mezi 4400 a jako každý z navrátilců má určitou schopnost. Shawn totiž umí léčit dotyky ruky. Shawn byl před zmizením nejlepším kamarádem Kylea, svého bratrance a Tomova syna. Byl letní podvečer. Kyle a Shawn si vyrazili popít pár pivek na odlehlém místě, daleko od zraků otce. Když však „oni“ unesli Shawna padl Kyle do bezvědomí. A proto se Tom snaží rozplétat případ a dozvědět se co se stalo jeho synovi.

Puzzle jménem 4400

V tomto seriálu do sebe zapadá každá maličkost. Agenti postupně objevují lidi se zázračnými schopnostmi, sledujeme jak člověk dokáže zabít pouhým pomyšlením, vždy však má smrt další účel. Navrátilci se připlétají do života agentů a naopak. Příkladem je malá holčička Maya, která dokáže předvídat budoucnost, a o kterou se nikdo nechce starat, až na agentu Scorisovou, která ji adoptuje. Tom Baldwin zase mezi navrátilci nalezne svou lásku Alanu. Ale to bychom prozrazovali víc.

Stojí to za to?

Po shlédnutí dvou sérii si osobně myslím, že seriál je na dnešní dobu povedený. A každého fandu Clarků Kentů, Batmanů a dalších, by mohl zajímat. Dvě strany zde jsou. Jsou lidé, kteří se navrátilce snaží chránit a kteří jim hážou klacky pod nohy, nebo je chtějí zlikvidovat. V současné době jsou 4.série, příběh se vyvíjí, objevují se nové schopnosti a lidi, kteří tyto schopnosti dokážou studovat. Vše má svou příčinu a následek. Pokud jste šikovní a vyznáte se v českém internetu o seriál nepřijdete.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: