28. ledna 2022
Kategorie: Sportovec

Stolní tenis je oblíbený sport nejen amatérských sportovců

Stolní tenis zná každý z nás. Kromě oficiálního názvu se mu také říká ping-ping. Je to velmi oblíbená rekreační aktivita, kterou si mohou užít mladší děti i starší senioři. Jednoduché pohyby zvládne opravdu každý. Profesionálové mohou míčky střílet rychlostí až 170 km/h.

Pro některé lidi není stolní tenis sport, ale jen odpočinková aktivita

Pokud se někdo pohybuje ve světě stolního tenisu, nemůže ho překvapit věta: „Co je to za sport? Jen se u toho stojí u stolu, člověk se u toho ani nezapotí.“ Není to ale pravda, protože profesionální hráči si na svém sportu zakládají a rozhodně není jednoduché se na vrchol propracovat. O stolním tenisu se tolik nemluví jak například o klasickém tenise, takže se tolik nedostává do povědomí.

Ping-pong je sice na první pohled nenáročné hra, ale je velký rozdíl v tom, jestli ho hraje amatér jen ve volných chvílích, nebo se mu někdo věnuje dlouhé roky a patří mez profesionály. Ti, kteří se rozhodli věnovat stolnímu tenisu na nejvyšší úrovni, se musí kolem stolu dobře pohybovat a rychle reagovat na odražené míčky.

Stolní tenis patří mezi olympijské sporty

Mezi nejúspěšnější hráče a hráčky stolního tenistu patří jednoznačně asiaté. Získávají pravidelně cenné kovy na olympiádách, na kterých můžete stolní tenis vidět od roku 1988. Své druhé jméno ping-pong získal tento sport díky zvukům, které vydávají údery míčku. Ten může letět rychlostí až 170 km/h a profíci musejí zvládnout rychle reagovat, v průměru asi 0,10 vteřiny.

Stolnímu tenisu se můžete věnovat od útlého mládí a pokračovat v tom až do seniorského věku. V každém větším městě existuje kluby, kde se pravidelně setkávají lidé a jdou si odpočinout při hře. Pro amatéry je to také příznivé ohledně vybavení – budete potřebovat pouze pálku, několik míčků a sportovní oblečení. Zahrát si můžete v posilovnách nebo hernách, kde mají k dispozici stůl, nebo si ho kupte domů na zahradu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: