16. července 2021
Kategorie: Sportovec

Nebaví vás klasický golf? Zkuste tyto jeho alternativy

Golf je v určitých kruzích velmi populární, a trošku překvapivě baví také celou řadu sportovců, do kterých byste to neřekli. Ať už jde o fotbalisty či hokejisty, nebo třeba boxery a zápasníky MMA. Přesto se však mnoho lidí nemůže ubránit dojmu, že jde o spíše o zábavu starších pánů, kteří už se nemohou věnovat pohybově náročnějším aktivitám. Pokud vám také golf příliš nesedí, možná vás chytne některý ze sportů, které se jím inspirují.

Footgolf

Ze všech sportů podobných golfu má právě footgolf největší potenciál, už proto, že každý, kdo hraje fotbal či nohejbal, v něm pravděpodobně bude už při první hře velmi dobrý. Při footgolfu hráči kopou do běžného fotbalového míče, který je třeba dopravit do jamky, či spíše jámy odpovídajících rozměrů. Pravidla jsou obecně srovnatelná s těmi golfovými. Footgolf si můžete vyzkoušet i v České republice, hřišť včetně těch certifikovaných přibývá.

Nedávno byla otevřena například tato:

  • Footgolf Ještěd
  • Footgolf Yard Resort
  • Footgolf Luby 9
  • Footgolf Písek

Discgolf

Discgolf se sice footgolfu, alespoň pokud jde diváckou atraktivitu a popularitu, těžko vyrovná, ale na rozdíl od něj jej ocení i dámy, které kopání do balonu příliš neholdují. Při discgolfu používáte frisbee běžné velikosti, ale o něco málo těžší než obvykle. V tomto případě netrefujete jamku, ale zvláštní zhruba metr vysokou konstrukci, do které se frisbee zachytí. Také discgolf je možné vyzkoušet i v České republice, kde naleznete několik hřišť. Jejich správci vám také zapůjčí zmíněné frisbee.

Minigolf

Asi nejklasičtější alternativa, tuhle zase nejvíce ocení děti. V porovnání s ostatními dvěma je minigolf velmi nenáročný na pohyb, a pokud má konstruktér daného hřiště fantazii a kreativního ducha, mohou být jamky s překážkami velmi zábavné. Minigolfová hřiště mohou být i zastřešená, a tak vás při tomto sportu nemusí limitovat počasí.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: