13. února 2008
Kategorie: Sportovec

Slavia si koupila titul?

Tak jsem se díval na 5 finálových zápasů naší slavné hokejové extraligy, která by měla mít v názvu „pražská“. Slavia vyřadila Liberec, který poslal Spartu ven 4:0 na zápasy. Slavia tak „pomstila“ svého rivala, a snaží se vybojovat titul pro Prahu, kde se „jistě“ hraje ten „nejlepší hokej“ v republice. Ve druhém utkání v Praze, rozhodčí Liberec tak nehorázně poškodili, že jde hovořit o úmyslném ovlivnění celé zápasové série. Proč se nehraje liga jenom z pražskými týmy? Tak by měli jistotu, že titul bude v Praze?

Slavia Praha – vítěz extraligy?

Když jsem koukal nyní na zápasy Vary – Slavia, mám dojem že za Slavii nastupuje ještě pátá pětka ve složení : Hradil – Husička – Růžička st. a v obraně Pešek a Šatava. Kdo hokeji rozumí, tak zajisté se diví, že Slavia má pět pětek? Ano, to je její specialita pro finálové boje, a zejména v 5. zápase proti Varům v Praze se ve 2. třetině tato pětka „vyznamenala“. Je složená ze dvou hlavních a dvou postranních sudích, a kouče Slavie, který celou „pětku“ diriguje. Na jeho pokyn se rozhodčí dívá na videozáznam, a nedívá pokud by se jednalo o regulérně vstřelenou branku do sítě Slavie.

Pak má Slavie také jednu hereckou super hvězdu. Chová se jako malý Jarda. A jmenuje se shodou náhod také Jarda, ale né malý ale Bednář. Co dostal kopačky od zpěvačky Heleny Zeťové /kam jsi holka dala oči?/, tak náš Jarda hraje místo na ní, na rozhodčí. Např. padne jako podťatý, když soupeř kolem něj projede v metrové vzdálenosti, což pak ukázala kamera, navíc bez kontaktu. Rozhodčí ochotně vylučuje, a Jarda se tak chová jako malý a hraje jako velký, ovšem divadlo a né hokej.

Komentátoři se včera také vyznamenali. S obézním Dusíkem je tam další dobrý borec. Oba Bednářovi říkají familiérně Jarda. Moc hezké, taky je moc pěkné poslouchat jejich komentování, kde každé třetí slovo je Slavia, slávisté, slávistický. Sláva, že už to bude končit a nebudu je slyšet. Televize má také zajímavý styl přenosu, vidím tam zejména slávistickou střídačku? Pane režisér, vám se Jarda líbí? Tak si s ním dejte rande, a nedávejte ho na obrazovku, děkuji.

Včera malý Jarda zahrál super kus. Byl seknut hokejkou a svíjel se jako při osminásobné otevřené fraktuře a zároveň lobotomii mozku /tu by ale potřeboval/. Rozhodčí „poctivě“ odpískal a vyloučil „viníka“. Jarda popadnul hokejku a šel dohrát své střídání. No není to „borec“? A komentátoři při onom „seknutí“ již spekulovali, že to je do málo chráněných míst, jak je to bolestivé, a jako vrchol se pustili do spekulací, jaké všechny zranění tak lze utrpět. Když došli až k amputaci celé ruky v rameni, rozbil jsem televizi dlažební kostkou, kterou jsem chtěl hodit na hlavu Husičkovi ve Varech.

Takže končím a jdu si shánět dlažební kostku, vlastně jich bude pět, na celou pětku Slavie.

Sportu zdar a úplatkům zvlášť.

Zdroj / foto: tyden.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: