20. května 2018
Kategorie: Hazardér

Pravidla karetní hry Seven Card Stud Poker

V dnešním článku představíme obecná pravidla 7 Card Stud Pokeru. Strategická doporučení jsou mířena na stoly s limitem, avšak jejich pochopení je stejně tak důležité pro všechny další varianty. Podrobnější informace o strategii a dalších věcech přineseme později.

Základy Seven Card Stud

  • Nejsilnější karetní kombinace vyhrává
  • Eso může být využito pro vytvoření nízké i vysoké postupky
  • Tři limity pro zvýšení sázky v jednom kole
  • Hlavní roli hrají karty

Postup při rozdávání karet a sázení ve hře 7 Card Stud

Příklad : $2/$4 Seven Card Stud

Na začátku hry zaplatí každý hráč tzv. „ante“, tedy jakýsi základní vklad. V našem případě $0.25.

  1. Každému hráči u stolu jsou rozdány dvě karty do ruky (hole cards) a jedna karta na stůl barvou nahoru (door card). Hráč s nejnižší door card vloží povinnou sázku – a to buď sázku minimální (v naší hře $2) nebo pouze polovinu minimální sázky, tedy $1. Volba je na hráči samotném. Poté může začít hra. Hráči pokračují ve směru hodinových ručiček. Mohou buďto dorovnat základní sázku, zvýšit ji, či složit karty.
  2. Všichni obdrží čtvrtou kartu, která je každému z nich vyložena na stůl barvou nahoru. Všichni tedy mohou vidět její hodnotu. Následuje další kolo sázek v hodnotě $2. Od této chvíle sází hráč s nejvyššími kartami na stole jako první.
  3. Poté co je rozdána pátá karta každému hráči rubem na stůl, zvýší se minimální sázka na $4.
  4. Pak je rozdána každému hráči karta šestá, a následuje další kolo $4 sázek.
  5. Sedmá, poslední, karta je pak rozdána každému hráči do ruky a následuje poslední kolo $4 sázek. Dealer pak zhodnotí, který z hráčů má nejvyšší karetní kombinaci a tento hráč získá bank.

Obecná strategie hry 7 Card Stud

Seven Card Stud Poker je hrou vysokých karet. Častěji vítězí hráči s nejvyšším párem, dvěma páry nebo trojicí, než hráči, kteří se snaží sestavit postupku, flush, nebo jinou silnou kombinaci. Čekáte-li tedy na poslední kartu, která by dokončila vaši postupku nebo flush, měli byste mít nejméně dvě vysoké karty nebo alespoň jednu kartu, která je vyšší, než jakákoliv jiná karta na stole. Pokud se tedy snažíte sestavit postupku či flush, nebo v ruce držíte nízký pár, musíte vaši kombinaci co nejrychleji vylepšit, abyste mohli dále pokračovat ve hře. Shledáte-li, že některý z hráčů sestaví nejvyšší možnou kombinaci s kartami, které před ním leží na stole (door cards) a které vidíte, složte karty. A to i ve chvílích, kdy čekáte na poslední kartu, která by z vaší kombinace vytvořila právě tu vítěznou. Držíte-li kombinaci, která by měla zvítězit i tehdy, pokud by nebyla vylepšena, zvolte agresivní přístup a redukujte počet protihráčů. Zpomalte hru ve chvílích, kdy víte, že vaši protihráči čekají na jednu jedinou kartu. Musíte si však být jisti, že vás i po sestavení jejich vytoužené kombinace neporazí.

Poker Definice

  • Vysoké karty – 10 až po A
  • Nízké karty – 2 až po 9
  • Split Pair – z vaší startovní karetní kombinace sestavíte pár, z něhož je jedna karta na stole barvou nahoru (door card), druhou pak držíte v ruce (hole card)
  • Concealed pair – dvojice karet stejné barvy. Obě dvě držíte v ruce a vaši soupeři je nevidí (hole cards)
  • Door card – jako „door card“ nazýváme odkrytou kartu vaší startovní kombinace
  • Dead cards – karty, jež měli na svém stole vaši protivníci. Jejich hodnota již byla odhalena, nejsou již v základním balíčku a proto je už nemůžete použít pro vylepšení vaší stávající kombinace.
  • Zrychlení hry – hrajete rychlou hru, vsadíte, zvýšíte sázku a poté sázku ještě více navýšíte. Snažíte se ze hry co nejrychleji odstranit co nejvíce soupeřů.
  • Zpomalení hry – Dorovnáte sázku nebo použijete funkce „check“ (popsána výše). Chcete tak ve hře udržet co nejvíce hráčů a navýšit tím bank.
  • Check-Fold – jde o postup, kdy hráč použije „check“ v situaci, kdy je to možné, a složí karty, pokud by do hry musel dále investovat. Velmi rád tak akceptuje všechny zdarma nabízené karty.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: