28. června 2018
Kategorie: Hazardér

Pravidla karetní hry Seven Card Stud High – Low Poker

V dnešním článku představíme obecná pravidla 7 Card Stud Pokeru. Strategická doporučení jsou mířena na stoly s limitem, avšak jejich pochopení je stejně tak důležité pro všechny další varianty. Podrobnější informace o strategii přineseme později.

Základy Seven Card Stud High – Low Poker

 • Hráč s vysokou výherní kombinací si rozdělí bank s hráčem s nejnižší výherní kombinací
 • Aby mohl hráč vytvořit nejnižší výherní kombinaci, musí použít pouze karty, které mají hodnotu 8,7,6,5 a nižší
 • Eso může být využito pro vytvoření nízké i vysoké postupky
 • Tři limity pro zvýšení sázky v jednom kole Hlavní roli hrají karty

Postup při rozdávání karet a sázení 7 Card Stud High-Low

Příklad : $2/$4 Seven Card Stud High-Low

Na začátku hry zaplatí každý hráč tzv.„ante“, tedy jakýsi základní vklad. V našem případě $0.5.

 1. Každému hráči u stolu jsou rozdány dvě karty do ruky (hole cards) a jedna karta na stůl barvou nahoru (door card). Hráč s nejnižší door card vloží povinnou sázku – a to buď sázku minimální (v naší hře $2) nebo pouze polovinu minimální sázky, tedy $1. Volba je na hráči samotném. Poté může začít hra. Hráči pokračují ve směru hodinových ručiček. Mohou buďto dorovnat základní sázku, zvýšit ji, či složit karty.
 2. Všichni obdrží čtvrtou kartu, která je každému z nich vyložena na stůl barvou nahoru. Všichni tedy mohou vidět její hodnotu. Následuje další kolo sázek v hodnotě $2. Od této chvíle sází hráč s nejvyššími kartami na stole jako první.
 3. Poté co je rozdána pátá karta každému hráči licém dolů na stůl, zvýší se minimální sázka na $4.
 4. Pak je rozdána každému hráči karta šestá, a následuje další kolo $4 sázek.
 5. Sedmá, poslední, karta je pak rozdána každému hráči do ruky a následuje poslední kolo $4 sázek. Dealer pak zhodnotí, kteří z hráčů mají nejvyšší a kteří nejnižší karetní kombinaci a tito hráči si rozdělí bank. V ideálním případě může hráč získat obě části banku tím, že vytvoří nízkou postupku, nízkou flush nebo jinou kombinaci, se kterou je možné získat celý bank. Ten je možno získat také tím způsobem, že vytvoříme nejvyšší možnou karetní kombinaci a nikdo nebude schopen vytvořit výherní kombinaci nejnižší.

Obecná strategie hry 7 Card Stud High-Low

V této hře si hráč s nejvyšší výherní kombinací rozdělí bank s hráčem, který sestaví výherní kombinaci nejnižší. V této hře dojde vždy sestavení nejvyšší výherní kombinaci. Sestavení kombinace nejnižší však není pravidlem. K sestavení nejnižší možné výherní kombinace musíme použít karty z kategorie nižších než 8, tedy (8 až po 2 + eso (A)). Můžete použít kteroukoliv z vašich sedmi karet, abyste vytvořili jednu z možných výherních kombinací. Eso (A) může být použito pro vytvoření obou výherních kombinací. Vytvoření postupky nebo flush nás neomezuje v možnosti vytvoření nejnižší možné kombinace. Hráč, který sestaví kombinaci 5–4-3–2-A, má neporazitelnou nejnižší možnou kombinaci a s touto postupkou má ještě velmi velkou šanci na vytvoření nejvyšší možné kombinace. S těmito kartami máme obrovskou šanci vyhrát obě části banku.

Nejdůležitější věcí, kterou si musíme při hraní pokeru s děleným bankem zapamatovat, je ta, že tu existuje jasný rozdíl mezi výhrou celého banku nebo pouze jeho poloviny. Začátečníci si často myslí, že výhra dvou polovičních banků je naprosto srovnatelná s výhrou jednoho celého banku. Pokud se však na celý problém podíváme z hlediska zisku, výhra jednoho kompletního banku vám poslouží jako obrovská finanční injekce a velmi rázně se projeví na množství vašich žetonů. Získáte-li polovinu, octnete se nejspíše přesně tam, kde jste byli, než jste začali toto kolo. Hráči, kteří jsou ve hře Seven Card High/Low úspěšní někdy vyhrají polovinu banku, někdy se jim nepodaří získat ani zmíněnou polovinu, ale vždy s snaží hrát pouze kombinace, které mají velkou šanci získat kompletní bank. Nikdy nehrají pouze na jednu stranu. Výjimkou jsou situace, kdy mají téměř neporazitelnou jednostrannou kombinaci a nebo se jim již podařilo sestavit únikovou kombinaci na „7th street“.

Druhá, a neméně důležitá, věc, na kterou musíme při hraní Seven Card High/Low neustále myslet je: pokud se situace vyvine tak, že s jistotou víme, že nedržíme kombinaci, se kterou s jistotou vyhrajeme celý bank, musíme co nejdříve složit karty. Můžeme třeba začít s kombinací, která naznačuje, že bychom mohli sestavit nejvyšší i nejnižší výherní kombinaci. Situace se však může zcela obrátit a my se octneme v pozici, kdy nemusíme získat z banku vůbec nic. Je-li hráč v této pozici a nemá-li naprosto jistou alespoň polovinu banku, měl by ihned složit karty. To platí také v situacích, kdy držíme vysoké karty, které nám však ještě nezaručují sestavení nejvyšší možné kombinace.

Poker Definice

 • Vysoké karty: 9 až po A
 • Nízké karty: A až po 8 (eso může být použito jak v nejvyšší, tak nejnižší výherní kombinaci.
 • Split Pair – z vaší startovní karetní kombinace sestavíte pár, z něhož je jedna karta na stole barvou nahoru (door card), druhou pak držíte v ruce (hole card)
 • Concealed pair – dvojice karet stejné barvy. Obě dvě držíte v ruce a vaši soupeři je nevidí (hole cards)
 • Wheel – (5 4 3 2 A) – kombinace, se kterou můžeme usilovat o vytvoření nejvyšší i nejnižší výherní kombinace, nebo dokonce obou zároveň
 • Scoop – zisk celého banku, a to vytvořením nejvyšší i nejnižší výherní kombinace, nebo vytvořením nejvyšší výherní kombinace, pokud nevytvoří nejnižší výherní kombinaci žádný z protihráčů
 • Zrychlení hry – hrajete rychlou hru, vsadíte, zvýšíte sázku a poté sázku ještě více navýšíte. Snažíte se ze hry co nejrychleji odstranit co nejvíce soupeřů.
 • Zpomalení hry – Dorovnáte sázku nebo použijete funkce „check“ (popsána výše). Chcete tak ve hře udržet co nejvíce hráčů a navýšit tím bank.
 • Check-Fold – jde o postup, kdy hráč použije „check“ v situaci, kdy je to možné, a složí karty, pokud by do hry musel dále investovat. Velmi rád tak akceptuje všechny zdarma nabízené karty.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: