13. listopadu 2020
Kategorie: Businessman, Geek

Seattle má nový miliardový startup, jmenuje se Qumulo

Dosáhne-li ve Spojených státech některý ze startupů tržní hodnotu miliardu dolarů, ve slangu místních byznysmenů se mu říká jednorožec. Mytické zvíře, o kterém mnoho lidí mluví, ale nikdo ho ve skutečnosti neviděl. Nejvíce takových jednorožců je pochopitelně v Kalifornii jakožto technologickém centru celých Spojených států. Zbrusu novým jednorožcem je ovšem Qumulo ze Seattlu ve státě Washington.

Z garáže k miliardě za osm let

Qumulo, které právě oznámilo novou investici v hodnotě 125 milionů amerických dolarů, bylo založeno v roce 2012. Jeho cílem, který už nyní úspěšně plní, bylo nabídnout velkým společnostem ukládání a správu obrovského množství dat, které nadnárodní firmy běžně produkují.

Mezi klienty Qumula tak dnes patří třeba tyto známé firmy:

  • Automobilka Hyundai
  • Cinesite Studios, která se stará o speciální efekty hollywoodských trháků
  • Telefonní operátor Telus

Způsob, jak se vyznat v datech

Qumulo podle svého výkonného ředitele Billa Richtera umožňuje mnohem více než jen obyčejnou cloudovou službu k bezpečnému ukládání velkých dat a souborů. Cílem Qumula je s daty pracovat tak, aby z nich bylo zároveň možné operativně získávat potřebné informace. Velké firmy často trápí, že sice mají obrovské množství informací o vnitřních procesech, dodavatelích i zákaznících, ale neumí je pospojovat do uceleného obrazu. Právě s tím jim má Qumulo pomoci.

Koronavirus Qumulu pomohl

Jako jedna z mála firem si Qumulo nemůže na letošní koronavirovou pandemii nikterak stěžovat. S přechodem velkého počtu zaměstnanců na práci z domova se množství dat, které velké firmy vyprodukují, výrazně zvýšilo. Podle statistik vzrostl počet pracovních e-mailů i zpráv v interních firemních informačních kanálech asi o 20 %, pochopitelně v závislosti na odvětví a velikosti firmy. Pro Qumulo to samozřejmě znamená, že počet potenciálních zákazníků roste, což vnímají i investoři, jak dokládá i nová finanční injekce.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, ,