23. prosince 2021
Kategorie: PR tipy

Nikdy není pozdě: dělejte v roce 2022, co opravdu chcete

Příchod nového roku vybízí k rekapitulaci uplynulých měsíců. Dosáhli jste, čeho jste chtěli, nebo si váš život posledních 365 dní plynul poklidně, bez výzev a změn? Ať tak, nebo tak, v roce 2022 můžete dosáhnout možného i nemožného, jenom je potřeba začít včas.

Kdo na konci roku nebilancuje, jako by nebyl. Fitka jsou plná lidí, co přišli vypotit vánoční obžerství, na běžeckém ovále už pro vás není dost prostoru a všechny kurzy angličtiny, hry na banjo a paličkování praskají ve švech. A co vy, chcete něco v novém roce vylepšit, nebo jste naprosto spokojený se sebou i svým životem?

Seberozvoj je cool

Kdo chvíli stál, již stojí odpodál, napsal Jan Neruda. A to ani nevěděl, jak to bude vypadat v roce 2020. Nikdo není spokojený se statusem quo, každý chce být ještě lepší, ještě svalnatější, ještě vzdělanější. Vypadá to, že každý, kdo za něco stojí, každý den maká nejen na svém fyzičnu, ale taky duchovnu a mozkovnu. Nemusíte začít den koupelí v promrzlé řece, pak hodinu meditovat, jít vydělat těžké peníze, uvařit nový low carb recept, pustit si tři odborné podcasty, uběhnout dvacet kilometrů a před spaním se s láskou věnovat rodině jako všichni ti, které sledujete na sítích, ale nějaký cíl byste si pro příští rok dát mohli. Proč? Je to zdravé.

Být stále mlád

Víte, co váš mozek nesnáší? Nudu a stereotyp. A co miluje? Nové impulsy. Možná se rozhodnete komplet změnit kariéru a věnujete celý rok učení se novým věcem. Možná ale uděláte jen jeden malý, zato ale významný krok: opráší se bicí souprava, která se už léta krčí ve sklepě. Naučíte se konečně španělsky. Odhodláte se přezout si pneumatiky na autě. Je to malý krok pro lidstvo, ale obří pro váš mozek. Právě tímto způsobem zůstane v kondici a za několik desítek let dokáže vzdorovat Alzheimerovi i stařecké demenci.

Nejde ale jen o mozek. Když na sobě pracujete, zvyšuje se vám sebevědomí, a to dokonce dřív, než dosáhnete jakýchkoliv výsledků, prostě jenom proto, že se snažíte. Vyšší sebevědomí znamená větší spokojenost a větší spokojenost znamená lepší nálada. A z té budete profitovat jak vy, tak vaše pracovní i osobní vztahy.

Tak co, už víte, na co se v přicházejícím roce zaměříte? Ať je to cokoliv, přejeme hodně úspěchů.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: