03. dubna 2008
Kategorie: Sportovec

Nejlepší brankář světa

Vzhledem k blížícímu se ME v zemích, které by se tam jinak než jako pořadatelé ani neprobojovali, jsem začal poměrně bedlivě sledovat naši reprezentaci. A to jak hráče venku – legionáře, tak naší ligu (není o co stát), a také trenéry a funkcionáře. Svá zjištění vezmu od té jednodušší strany, tedy odzadu.

Funkcionáři jsou titíž dementi a nic se tam nezměnilo. A to, že fotbalu nerozumí a jsou tam jen kvůli prachům, už víme kromě nich dávno i my všichni. Koho toto zajímá, tak odkazuji na moc poučný a již názvem všeříkající web – www.kostalven.cz. Také jsem tam napsal, nedalo mi to.

Trenér, tedy ten hlavní, vypadá na 80 let, ale nenechme se mýlit jeho vetchým vzhledem, on je ještě „mladík“, jenom tak blbě vypadá. Je senilní, slepý a zřejmě také hluchý. Dobré rady od Rady .-)) k němu dojdou vždy s delším zpožděním. Obávám se, že avizovaný odchod až po ME je trochu pozdní. Tento borec měl odejít už dávno. Franz Straka by to býval vzal klidně za něj. A mohlo být veselo. Těžko by mužstvo chlastalo na hotelu do rána a Mistr Ujfaluši by tak nemusel být rozvedený a ostatní účastníci nevinného mejdanu s děvkami potupně zfackováni. Takže pokud Rada udrží dědu na uzdě, tak jakžtakž to snad doklepeme.

Největší problém ale vidím u brankáře našeho týmu. Po těžkém úrazu se Petr Čech zvaný Mr. Samsung /pro desítky reklam s tímto podivným mobilním telefonem/ už do branky nevrátil ve světové formě. Jeho postřeh, předvídavost, čtení hry, dirigování obrany, periferní vidění a koordinace pohybu jsou buď sníženy a nebo omezeny v poměrně značné míře. Kdo pravidelně sledoval jeho výkony po návratu /poněkud urychleném/, tak mi musí dát zapravdu. Jenom z jeho letošních minel by šel udělat slušný sestřih do silvestrovských Branek – bodů – sekund. Avram Grant jej s podivnými výmluvami přestal konečně stavět. Problém ale vyřešen není. Čech už z formy je a pravděpodobně se to nezmění. Otázka zní: vrátil se brzy a nedoléčený a nebo má úraz trvalé následky?

Oboje klub asi ví, ale takovouto investici nemůže pohřbít pravdivým tiskovým oznámením. Spíše bych očekával, že se jej budou chtít za slušný peníz, dokud to ještě jde, zbavit. Ale co naše reprezentace? Tady nikdo nic neříká, každý čeká, že Mr. Samsung je nejlepší na světě a že je to pro ME jasná jednička do naší branky. Omyl. Ten do naší branky nesmí ani náhodou. Stejně je ho vidět více v reklamách než na hřišti. A tak už by to i mělo zůstat. Pokud má fotbal rád, tak ať hraje rekreačně někde s partou kámošů. A vy, co nesouhlasíte a myslíte si, jak ho máte rádi, tak si uvědomte, že jestli bude i nadále hrát, tak se jeho stav může maximálně jenom zhoršit. Z tohoto pohledu tedy je zdraví asi mnohem přednější a je spousta hvězd, které kvůli zranění odešly na vrcholu slávy.

No a pak tady máme bulvárního přeborníka, nekopa a metrosexuála Milana Baroše. Toho vidět na hřišti je také slušné utrpení. Jak ten dokázal promrhat talent, to se také jen tak nevidí. Tuctový vidlák se z něj stal.

No a malý Mozart alias Tomáš Rosický? Poté co se mu v Dortmundu asi trojnásobně zvětšila svalová hmota /jistě povoleným způsobem/, tak chvíli hrál na úrovni a pak svaly a šlachy začaly stávkovat a mozek zřejmě také/pokud jej tedy vůbec má/. Teď má jakési záhadné zranění, ale Arsenalu nechybí. To spíše my bychom do nároďáku měli testovat náhradu.

Suma sumárum, chce to kouknout, jakou má venku kdo formu, pak se mrknout na ligu – to bude rychlý proces, no a nakonec jsou tady borci z MS 20, také již povětšinou rozprodaní, ale zatím nezkažení a s velkou chutí do hry. Na těch by šlo stavět a mohli by vhodně doplnit naši repre a do branky máme také náhradu, takže slepý starý pane, vzbuďte se a začněte něco dělat s tou bandou lemplů, která dokázala hrát s Dánskem směšných 1:1.

Fanoušci se na ME těší a tak zaberte a naše TV to samé. Banda zabedněnců, která nás krmí debilními seriály, ale fotbal odvysílat nemohou. Kdo na ty seriály kouká? Vždyť jich je tolik, že se v nich nevyznají ani géniové.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: