09. října 2020
Kategorie: Motorista

Motorky za všechny peníze: doslova a do písmene!

Ať už jste mezi motorkáře napůl tajně vstoupili ve třinácti letech na odstavené babetě sousedova táty, nebo řádně kolem dvaceti, kdy jste si poprvé ušetřili na lehce ojetou, ale pro vás přesto naprosto úžasnou mašinu, určitě sníte o tom, že se někdy projedete na dokonalém stroji. Elegantní aerodynamické střele, která krásně vrní, z nuly na sto to vytáhne za pár vteřin a je naprosto spolehlivá. Takové dokonalé stroje opravdu existují, ale má to jeden háček. Obyčejnou prací si na ně v životě nevyděláte.

Neiman Marcus Limited Edition Fighter

Bezesporu nejdražší motorka na světě se prodává za 11 milionů dolarů, tedy skoro 300 milionů korun. Futuristicky vypadající bojovník to na vhodném povrchu vytáhne na 300 km/h a přesto vás se na něm budete cítit jako v bavlnce. Náš soukromý tip je, že se na něm v některém z příštích filmů projede James Bond, protože jemu by stroj opravdu slušel. Pokud se tak stane, film vyžene cenu motorky ještě o něco víc. Takže jestli máte volných tři sta milionů, neváhejte investovat.

E90 AJS Porcupine

Druhá nejdražší motorka na světě není žádná mladice, ale ve své době to bylo pořádné závodní žihadlo. Vyrábět se začala po druhé světové válce, ale z tovární linky nakonec sjely jen 4 motorky. Proslavily se však jako rychlé závodní speciály, třeba na závodech na ostrově Man, o nichž jsme nedávno psali. I proto byl jeden za čtyř strojů nedávno vydražen za závratných 7 milionů dolarů.

Ecosse ES1 Spirit

Tahle krasavice vás vyjde na necelé 4 miliony dolarů. Za to vás sveze neuvěřitelnou rychlostí až 370 km/h. Na vývoji stroje se podíleli i konstruktéři formulí a výsledkem je proto spolehlivá superrychlá motorka s perfektními jízdními vlastnostmi a odlehčeným rámem – je zhruba o 50 kg lehčí, než je pro její třídu běžné.

Mezi další opravdu drahé a krásné motorky patří:

  • Yamaha BMS Chopper za 3 miliony dolarů
  • Harley Davidson Cosmic Starship za 1,5 milionu dolarů
  • Dodge Tomahawk V10 Superbike za půl milionu dolarů
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: