05. listopadu 2008
Kategorie: Filmmaniak

O Seriálu: Dexter – Seriálový zabiják

Většina lidí je už zvyklá na typické postavy seriálů – dokonale krásné a skromné děvče, bohatý a arogantní muž, obětavý lékař nebo vlastně cokoli prudce bud černé, nebo bílé. U Dextera se ale připravte na něco úplně jiného.

Dexterova osobnost

Jak již bylo napsáno, Dexter není řadovou postavou seriálů. Ani sami nebudete vědět, jestli považujete chlapa, který vraždí bez jediné emoce a tak dokonale, že vám až přechází po těle mráz, za dobrého nebo zlého. To, že pracuje jako policista mu umožňuje vzít osud do vlastních rukou a vypořádat se s těmi, se kterými to zákon nedokázal. Samozřejmě Dexter žije naoko obyčejný život se svými příteli, na které mohlo zapůsobit jeho charisma nebo sympatický zjev. Nic však není takové, jak to na první pohled vypadá.

Máte rádi Dextera?

Snažíte si namluvit, že takového člověka si prostě nemůžete oblíbit? Ano, je to bezcitné monstrum, které vraždí, city jenom předstírá a jeho myšlenkové pochody jsou víc než jenom k zamyšlení, ale i navzdory tomu je pokládán za kladného hrdinu a po čase si musíte říct, že je to takový normální masový vrah a v podstatě jste si ho oblíbili a ani nevíte jak.

Atmosféra seriálu

Zpočátku, po zhlédnutí několika prvních častí se vám možná seriál nezalíbí, nebo jednoduše nebudete chápat, co je na něm tak dobrého. Zaručuji ale, že jak bude postupovat čas, Dexter vás doslova vtáhne přímo do svého světa a vytvoříte si jistý druh závislosti, jak to už u takhle dobře napsaných scénářů bývá. Herecké výkony možná neohromují, ale dávka cynismu, apatie a morbidního vtipu to všechno vyrovnává a dělá z Dextera jeden z nejoblíbenějších seriálů poslední doby.

Dexter – Souhrn

Bez pochyb, Dexter je nejzajímavější hlavní postavou všech seriálů, které v téhle době lidi sledují. Někteří lidé myslí, že by bylo lepší, kdyby seriál skončil druhou sérií. Hrstka diváků tvrdí, že již druhá sezona nebyla tak geniální a famózní, jako ta první. Samozřejmě, je to věc názoru. Dnes jsou ale na světe již další časti z třetí sezóny. Dexterův příběh se opět zamotává a všichni jsou zvědaví, jestli se seriál bude ubírat tou nám známou, dobrou cestou.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: