24. června 2008
Kategorie: Filmmaniak

O Seriálu: Californication

Nudí Vás seriály z lékařského prostředí? Nebaví Vás koukat na kriminálky? Co takhle bohémský spisovatel, který ztratil rodinu a nyní se utápí v kalifornských děvách?

V záři kalifornského slunce

Hank Moody je populární spisovatel z New York City. Dlouho si v tomto městě žije skvěle, až do chvíle, kdy je nucen přestěhovat se do slunné Kalifornie. Jeho přítelkyně Karen, jež pracuje jako architektka se tam zamiluje do svého zákazníka Billa (na první pohled nemastný neslaný slušňák). Karen ale nestačí, že s Billem žije a s radostí přijme jeho nabídku vzít si ho. V tom okamžiku si Hank uvědomí co ztrácí a bude se snažit získat Karen zpět. V jeho podání to ovšem vypadá spíše naopak. Neustále pije a střídá ženské. Ke všemu se ještě přidají potíže s dcerou Beccou (například když najde v tátově posteli nahou ženskou), jež se dostává do puberty. A tak čím víc se Hank snaží, tím víc se utápí v záři kalifornského slunce.

Californication = Hank Moody = David Duchovny

Hlavní roli v tomto seriálu dostal David Duchovny, známý hlavně ze seriálu Akta-X. Říkalo se, že role Muldera byla stvořena přesně pro něj. To samé se ale dá říci i postavě Hanka Moodyho. Duchovny se do role bohémského spisovatele patřičně vžil a jde vidět, že si natáčení vyloženě užíval. Kdo by si také neužíval, když každý díl viděl nejméně jednu svlečenou herečku.

Proč tenhle název

Název Californication vznikl samozřejmě hlavně kvůli tomu, že příběh se odehrává v Kalifornii, ale také je to taková slovní hříčka, jenž Čech jen tak nepochopí. Californication byl jeden z vtipných nápisů prodávajících se v Oregonu, s heslem – Don´t Californicate Oregon (nekalifornujte Oregon nebo lépe česky, nedělejte Kalifornii z Oregonu). Toto heslo naráží na slovo – fornicate – jež znamená souložit před svatbou (což se k tomuto seriálnu skvěle hodí).

Californication vs. Californication

Pokud někde uslyšíte slovo Californication, nejspíše si vzpomenete na slavnou píseň/album skupiny Red Hot Chili Peppers z roku 1999. Této hudební se samozřejmě využívání tohoto názvu nelíbí a na tvůrce seriálu proto podala žalobu. Tvůrci Californication se však brání právě tím, že název je jen slovní hříčkou. Problém je ovšem v tom, že Hank Moody říká postavě Dani, Dani California (což je další hit od RHCP). Může se tudíž stát, že druhá řada seriálu vyjde pod úplně jiným názvem.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: