23. prosince 2019
Kategorie: Hazardér

Blafování a Poker

V tomto úvodu do báječného světa pokerového klamání se podíváme na dva koncepty, které dokážou i začátečníci dovést na mistrovskou úroveň: blafování a zpomalování hry. Zapamatujte si, že hrát poker je jako pracovat pro CIA: čím lepší jste v klamání lidí kolem vás, tím jste více jste efektivní v konání vaší práce.

Blafování

Navzdory předsudkům je blafování je téměř nepoužitelné v nízkolimitních hrách (všechny stoly s nižšími blindy než $2-$4). Hráči na těchto stolech jen vzácně nedorovnávají sázky až do posledního kola a proto nemá smysl strašit protihráče z důvodu výhry banku. Blafování byste si měli schovat právě pro hry vysokolimitní. Myslete na blafování jako na něco, co si necháváte pro lepší příležitost.

Pokud hrajete na vysokolimitním stole, nejlepší chvíle k blafování je ta, když se snažíte dokázat, že něco máte, a když zbývají v boji o bank pouze jeden nebo dva protihráči. Uveďme si dva příklady: vsazení po flopu, na kterém je některá z vyšších karet, kdy se snažíte dokázat pomyslný vysoký pár nebo vsazení, když se snažíte dokázat flush. Přestože existuje důkladná a hluboká strategie blafování, nejlepší je začít od začátku, blafovat s malými částkami a postupně se učit. S každým úspěchem pak získáte mnohem více sebedůvěry.

Zpomalování hry

Co to přesně znamená zpomalovat hru? Znamená to oklamat vaše protihráče tak, aby si mysleli, že máte v ruce mnohem slabší kombinaci než aktuálně držíte. Držíte například dvojici králů(KK). Na flop spadne další král(K) a dvě 3. Znamená to, že máte full house – gratulujeme! Není potřeba strašit vaše protihráče a snažit se je dostat ze hry. Je totiž velmi nepravděpodobné, že by měl některý z nich silnější kombinaci než vy. Místo toho byste měli vyčkat, snažit se zvýšit pot a začít pořádně zvyšovat sázky až přijde turn či river. Touto cestou maximalizujete a zhodnocujete výhodu, kterou jste touto speciální kombinací obdrželi.

Existují dvě hlavní situace, kdy byste měli začít zpomalovat hru:

  1. Vytvořili jste neskutečně silnou ruku a je téměř nereálné, aby vás někdo porazil.
  2. Začnete sázet pouze tehdy, když na stůl přijdou karty, které by mohly zlepšit ruku vašeho protihráče. Stejně však nejsou tyto karty dost dobré, aby vás s nimi mohl oponent porazit.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: