16. července 2008
Kategorie: Motorista

Audi A3 TDI Clubsport

Audi představilo studii odvozenou od současné generace A3. Je to studie modelu A3 s turbodieselem pod kapotou se sportovní úpravou. Kompletně přepracovaný body kit, přepracovaný interiér, upravený motor a přepracovaný podvozek mají zajistit dokonalou sportovní jízdu.

Pod rozšířenou, sníženou a oprůduchovanou karoserií se schovává turbodiesel 2.0 TDI. Samozřejmě jde o jeho nejnovější iteraci se vstřikováním common-rail. Agregát je naladěn na solidních 165 kW (224 k) a točivý moment 450 Nm. K tomu je třeba připočítat i optimalizovaný výfukový systém, který má dodat i sportovní zvukovou kulisu. Ve finále pak A3 Clubsport zrychlí na stovku za 6,6 s a dosáhne rychlosti 240 km/h. Náhon na všechna kola je řešen mezinápravovou spojkou, která v případě potřeby zapojí i zadní kola.

Karoserie nese mnoho úprav. Mezi ně patří například spoiler na předním nárazníku a nad ním velké nasávací otvory, svislé žebrování masky chladiče single-frame, zvenku připevněné rozšíření blatníků, difuzor na zadním nárazníku nebo zadní přítlačné křídlo. Zajímavostí jsou pak jistě 20″ kola s pneumatikami 265/30 a hlavně použití karbon keramických kotoučů, které mají zajistit neúnavné brzdění a dlouhou životnost.

Autor článku je redaktorem serveru Autozone.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: