29. června 2022
Kategorie: Požitkář

Život na okraji: Pět měst na skalách

Pokud máte pocit, že jste navštívili skoro všechna místa a chtěli byste si do svého cestovatelského deníku přidat nějaký nevšední zážitek, můžete navštívit třeba některé z měst na skalách. Může být snad něco více nevšední, než život na okraji?

Castellfollit de la Roca, Španělsko

Tohle španělské městečko na okraji se nachází zhruba 120 kilometrů od slavnější Barcelony a je považováno za jedno z nejhezčích míst v Katalánii. Rozkládá se na území přírodního parku a skály na kterých stojí vznikly střetem dvou proudů lávy. Skály měří neuvěřitelných 50 metrů a osadu na nich obývá asi tisíc lidí. Zajímavost na konec, město má jen jednu ulici, takže ho zvládnete projít za půl dne.

Manarola, Itálie

Možná jste na internetu zahlédli malebné domky z Manaroly, ale nevěděli jste, kde je najít. Teď už to víte. Vesnice pochází zhruba ze 14. století, odborníci tak soudí na základě kostela, který se v ní nachází. A ačkoliv počet obyvatel sotva dosahuje čísla 400, každoročně tudy proudí davy lidí. Vesnice je totiž nesmírným lákadlem pro turisty.

Tbilisi, Gruzie

Málokdo ví, že část gruzínské metropole, konkrétně oblast Metekhi, Tbilisi leží na skále. Domky se tu hrdě dmou nad řekou Kurou, některé z nich slouží turistům jako hotely. Pochopitelně jsou kvůli neobvyklé poloze i nádhernému výhledu drahé a bývá problém si v nich zarezervovat pokoj. Není divu, místo nabízí výhled na Staré Tbilisi a traduje se, že bylo osídleno již v 5. století.Větší lákadlo na turisty si snad ani nelze představit.

Bonifacio, Francie

V jižní části ostrova Korsika leží městečko Bonifacio čítající asi 3 000 obyvatel. Starobylé město z 9. století leží na 60 metrů vysokých skalách a místní obyvatelé se v minulosti často živili pirátstvím. Dnes už tu sice žádného piráta nepotkáte, zato turisty se městečko jen hemží.

Constantine, Alžírsko

Město Constantine je považováno za jeden z největších skvostů Alžírska a je známé také jako Město mostů. Právě mosty spojují starou část města s novou a často leží i ve výšce 125 metrů. O čarokrásném alžírském městě psal dokonce i slavný francouzský spisovatel Guy de Maupassant. A když Constantine učarovalo francouzskému spisovateli, jistě nadchne i zvídavého turistu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: