10. srpna 2022
Kategorie: PR tipy

Vyzkoušejte alternativní a inovativní možnost vytápění

Tou je kondenzační plynový kotel! Je skvělou volbou, pokud chcete zvýšit poměr cena-výkon na maximum. Zároveň je oproti tradičním kotlům o mnoho ekologičtější.

Recykluje primární spaliny, které následně využívá pro další výrobu tepla potřebnou k vyhřívání prostor nebo ohřevu vody, čímž se zvyšuje účinnost tohoto zařízení. V dnešní době, kdy ceny plynu rostou geometrickou řadou je více než kdy dříve nutné připravit se na budoucnost a zajistit si kvalitní a cenově přijatelný zdroj tepla. Životnost plynového kotle může být v některých případech a při správné údržbě až 15 let.

Proč zvolit kondenzační plynový kotel?

Kondenzační plynový kotel nabízí svým uživatelům celou řadu výhod, které ocení především z dlouhodobého hlediska.

  • Efektivita a minimalizace tepelných ztrát – Kondenzační kotel je založen na technologii, která nedovoluje tepelné ztráty a využívá také energii spalin. Oproti klasickému atmosférickému plynovému kotli je roční úspora energie až 25%.
  • Variabilita vytápěcích plynů – Kondenzační plynové kotle jsou uzpůsobeny tak, aby mohly fungovat na pohonu plynů různé kvality, a to přes LPG, vodík i bioplyn. Kondenzační kotel je založen na technologii, která nedovoluje tepelné ztráty a využívá také energii spalin.
  • Jednoduchá instalace i obsluha – Pokud přemýšlíte o nákupu kondenzačního plynového kotle, počítejte s částkou, která začíná okolo 50. 000 Kč, podle výrobce a samozřejmě výkonu zařízení. Obsluha je pak velmi nenáročná a většinou vyžaduje pouze pravidelné kontroly odborníka. Ten by Vám měl ideálně asistovat i při výběru kotle, abyste si byli jisti, že Vaše zařízení bude odpovídat tepelné ztrátě objektu.
  • Ekologický přínos – Plynové kondenzační kotle snižují množství vypouštěných škodlivých látek a emisí a tím mají pozitivní vliv na životní prostředí.

Co je potřeba při výběru plynového kondenzačního kotle?

  1. Nejdříve je vhodné vybrat odpovídající výkon kotle, tak aby byl schopen uspokojit nároky vašeho domu či bytu.
  2. Vyřešit odtok kondenzační kondenzátu
  3. Zabezpečit odchod spalin

Pokud si s tím nevíte rady, existuje možnost objednat si kompletní servis od výběru přes instalaci až po pravidelné kontroly. Tuto službu poskytuje například ČEZ, který svým zákazníkům dokonce nabízí 25% slevu na kotle. Ty Vám pak přivezou a instalují kdekoli v rámci České republiky, a dokonce Vám zajistí pravidelnou revizi, to vše s dohledem profesionálů. Nainstalovaný kotel pak můžete ovládat i na dálku, pomocí aplikace, aby byla Vaše spokojenost maximální.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: