16. srpna 2021
Kategorie: PR tipy

Vybavte si dílnu pořádnými regály!

Každý kutil by měl mít svou vlastní dílnu, kde mu pod rukama budou vznikat originální výrobky a bude mít na svou práci nebo koníček klid. K snadné práci je potřeba kvalitní dílenské vybavení k uskladnění materiálu i nářadí. Ideálním řešením je použití regálů, kterým je věnován dnešní článek.

Jaký druh regálů vybrat?

V dílně nebo garáži najdou své uplatnění především policové, případně paletové regály.

Policové regály

Policový regál se vyznačuje vysokou stabilitou a pevností bez nutnosti použití zavětrovacích prvků. Regály se montují pomocí zásuvného systému, bez nutnosti použití šroubů. Montáž je tedy velmi jednoduchá a lze napojovat více regálů do souvislých řad. Dlouhodobá životnost je zaručena povrchovou úpravou – práškovou barvou nebo galvanickým pozinkováním. Vybírat můžete z široké škály rozměrů.

Paletové regály

Paletové regály jsou také velmi pevné a stabilní, montáž je stejně jednoduchá jako u těch policových – pomocí zásuvného systému s pojistkami proti vysunutí. Regály jsou postaveny z profilovaných stojin a bočních rámů, které jsou tvořené diagonálními a vodorovnými příčkami. Lze je napojovat do komplexních řad. Stojiny a spojovací prvky jsou upraveny galvanickým pozinkováním, nosníky práškovou barvou.

Proč investovat do profi regálů?

Rozdíly v kvalitě regálů jsou obrovské, proto byste je měli pořizovat u specializovaných prodejců. Je pravda, že se dají sehnat regály i za pár stovek v běžném hypermarketu, ale je to na úkor kvality a životnosti. Kromě dílny naleznou profi regály využití například i v zahradních domcích ke skladování zahradního náčiní.

Dostatečná nosnost

Podle toho, co se chystáte v regálech skladovat, je nutné vybrat jejich požadovanou nosnost. Obvykle se uvádí nosnost jednoho patra i nosnost jednoho sloupce. Obecně samozřejmě lze říci, že čím větší nosnost, tím lépe. Nejen, že nebudete muset časem regály měnit kvůli skladování těžších věcí, ale také z hlediska bezpečnosti – nestane se, že by se regály vlivem zátěže sesunuly.

Povrchová úprava

Již zmíněné galvanické pozinkování nebo úprava práškovou barvou zajišťují ochranu proti korozi, která by mohla oslabovat jejich pevnost a špinit uskladněný materiál.

Prodloužená záruka

Specializované firmy na prodej regálů poskytují až dvojnásobně dlouhé záruky oproti standardu. Například firma Pematros poskytuje na nové regály záruku 48 měsíců.

Služby

U prodejců profi regálů můžete využít kromě nákupu i další služby:

  • návrh regálového systému,
  • montáž regálů,
  • doprava regálů,
  • kontrola regálů,
  • zpětný odkup,
  • bazarové regály.

Pokud rádi nakupujete z pohodlí domova, seženete kvalitní regály online na e-shopu, kde si vyberete to pravé řešení přímo pro vaši dílnu.

Další vybavení

Kromě úložných prostor je třeba pečlivě vybrat i další vybavení, aby vaše dílna byla funkční a práce vám šla dobře od ruky.

Pracovní stůl

Centrálním prvkem dílny by měl být dostatečně velký pracovní stůl nebo ponk. Nejvhodnější umístění je volně v prostoru tak, abyste měli možnost k němu přistupovat ze všech stran. Při výběru dbejte především na kvalitu a odolnost použitých materiálů, nejvhodnější jsou stoly z kovu. Berte v potaz i to, že ke stolu dost možná budete chtít přidělat stojan na vrtačku nebo svěrák.

Správné osvětlení

Nejlepším osvětlením je přirozené světlo, pokud tedy máte prostor s dostatkem oken, máte velkou výhodu. V žádné dílně by nemělo chybět centrální stropní světlo a pak osvětlení pracovní plochy. Vhodná jsou LED světla, která neoslňují a poskytnou dostatek světla i pro drobné manuální práce.

Vysavač

Dílna je místem, kde se hodně práší, proto je vhodné myslet i na to, jak se budete prachu zbavovat. Ideálním řešením je pořízení centrálního vysavače. Jestliže takovou možnost nemáte, pořiďte si alespoň výkonný ruční vysavač, díky kterému s prachem snadno a rychle zatočíte.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: