24. února 2023
Kategorie: Geek

Víte, jak snadno kopírovat či vkládat data mezi Androidem a počítačem?

Chybí vám podobná komunikace, jako je mezi MacBookem a Apple telefonem?  Připravuje se totiž nový systém Windows/Android. Nová aplikace Phone Link pro Windows umístí vaše oznámení, fotografie a hovory z Androidu do Windowsu. Systém Windows 11 dokonce umožňuje spouštět aplikace pro Android. Pořád ale schází sdílená schránka. Dokud Microsoft tuto funkci nepřidá, tak můžete využít klávesnici „Swiftkey“.

Nezapomeňte na přepnutí výchozí klávesnice na svém smartphonu Android, ale jestliže tak učiníte, tak vaše schránka bude okamžitě sdílena s vaším počítačem.

Povolte Universal Cloud Clipboard

Pro správný chod funkce musíte povolit Univerzální schránku cloudu ve Windows 10 nebo 11. To najdete v nastavení -> systém -> schránka. Poté povolte funkce:

  • Historie schránky
  • Synchronizace napříč zařízeními
  • Automaticky synchronizovat zkopírovaný text

Tímto je sdílení vaší schránky povolené. Může se stát, že k povolení funkce se budete muset přihlásit ke svému účtu Microsoft.

Nastavte si klávesnici Microsoft Swiftkey na svém Androidu

Dalším krokem bude instalace a nastavení samotné klávesnice Microsoft Swiftkey pro sdílení schránky Android se systémem Windows. Po instalaci aplikace postupujte podle návodu a nastavte Swiftkey jako výchozí klávesnici. Nevíte jak? Nevadí…klikněte na „povolit klávesnici Switfkey“ a „vybrat klávesnici Swiftkey“. Tímto postupem docílíte, aby se klávesnici Swift stala vaší výchozí. Nakonec vyberete „dokončit“ a přihlásíte se na stejný Microsoft účet, jako na svém PC.

Po přihlášení na vás vyjede nastavení SwiftKey. Zde vyberte možnost Rich Input -> schránka a povolte možnost „Synchronizovat historii schránky“. Buďte si jistí, že jste povolili funkci „Zobrazit poslední zkopírovanou položku jako rychlé vložení na liště predikcí“, což vám urychlí kopírování a vkládání.

Nyní už je vše připraveno pro vzájemnou práci

Pokud jste došli k tomuto bodu, tak už máte vyhráno. Stačí si zkopírovat text přes počítač, a poté otevřít libovolnou aplikaci v Androidu s podporou textového pole. Otevřete schránku nad klávesnicí a zobrazí se vám zkopírovaný text. Pro vložení do textu stačí poklepat na tento text.

Tento postup funguje i naopak, stačí zmáčknout kombinaci klávesy Windows + V a zobrazí se zkopírovaný text.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: