10. dubna 2024
Kategorie: Zvědavec

Viktor Lustig: Muž, který prodal Eiffelovu věž

Příběh legendárního českého podvodníka Viktora Lustiga se dočká filmového zpracování. Mezinárodní projekt pod vedením Davida Blümela slibuje strhující podívanou plnou napětí, humoru a fascinující atmosféry bouřlivých dvacátých let.

Lustig, mistr převleků a manipulace, se proslavil sérií neuvěřitelných podvodů, z nichž nejproslulejší je bezpochyby dvojnásobný prodej Eiffelovy věže. Tento světoběžník s 24 falešnými identitami a šesti jazyky na jazyku dokázal oklamat i ty nejbohatší a nejvlivnější muže své doby, včetně Al Capona.

Film, vznikající v česko-francouzsko-americké koprodukci, slibuje strhující cestu z ponurých zdí Alcatrazu, přes pařížské podsvětí, až do luxusních salónů prosycených dekadentní atmosférou. Režie se ujal oceňovaný francouzský tvůrce Jérôme Cornuau, známý například filmem Tygrova brigáda.

Producent David Blümel slibuje exkurzi do života svobodného muže v turbulentní době, kdy morálka často ustoupila do pozadí. Film bude natočen v živém stylu plném napětí a lehkého humoru.

Mario Kassar, producent slavných filmů jako Rambo, Terminátor nebo Chaplin, je přesvědčen, že fascinující příběh Viktora Lustiga osloví široké publikum po celém světě. V tomto období, jak dodává, „nepotřebujeme sci-fi ani velké speciální efekty, ale silný příběh s garantovaným úspěchem.

Mario Kassar, David Blüme

Zajímavosti z Lustigova života:

  • Narodil se v roce 1890 v Hostinném.
  • Mluvil plynule šesti jazyky.
  • Používal 24 falešných identit.
  • Prodal Eiffelovu věž dvakrát.
  • Podvedl Al Capona.
  • Skončil v Alcatrazu.

Natáčení filmu s plánovanou premiérou v roce 2026 proběhne v Praze a Paříži na začátku roku 2025. Slibte si, že si tento strhující příběh o jednom z nejneuvěřitelnějších podvodníků historie nenecháte ujít!

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: