16. srpna 2021
Kategorie: Businessman

Švýcarské hodinky, které nesundáte z ruky

Švýcarsko je známé pro své luxusní zboží, ať už se jedná o čokoládu, nože nebo hodinky. Právě o švýcarských hodinkách se dnes dočtete více a dozvíte se, proč se do nich vyplatí investovat.

Historie

Švýcarský hodinářský průmysl má dlouholetou tradici. Historie hodinek se pravděpodobně začala psát již ve 14. století, kdy bylo zakázané nošení šperků a donutila tak švýcarské šperkaře přejít k jinému řemeslu – hodinářství. Více se o kvalitě a preciznosti švýcarských hodinek začalo mluvit v 16. století. V roce 1601 vznikl první hodinářský cech na světě. Od té doby švýcarský hodinářský průmysl získával staletí od staletí větší prestiž a to si dochoval až dodnes. Luxusní hodinky z nejkvalitnějších materiálů a s dokonalou přesností – tím se mohou značky švýcarských hodinek pyšnit.

Proč si pořídit právě švýcarskou kvalitu?

Za kvalitu švýcarských hodinek je třeba si připlatit, avšak z hlediska kvality, kterou dostanete, se to rozhodně vyplatí. V čem jsou švýcarské hodinky jiné než ostatní?

Kvalita provedení i materiálů

Hodinky se vyrábějí ručně, lze je tedy opravit a vydrží vám po celý život, dost pravděpodobně budou dělat radost ještě vašim vnoučatům. Při výrobě se používají nejpevnější materiály, kovová ozubená kolečka, proto se s běžnými hodinkami z plastu nedají vůbec srovnávat.

Safírové sklo

U levnějších hodinek se nejčastěji můžete setkat s tvrzeným minerálním sklem. Švýcarské hodinky používají sklo safírové, které vyniká nejlepší odolností proti poškrábání, v běžném prostředí by nemělo jít sklo poškrábat vůbec.

Kvalitní ocel

Chirurgická ocel, ze které se vyrábí většina švýcarských hodinek se označuje 316L. Jedná se o vysoce jakostní ocel, je hypoalergenní, neoxiduje, nečerná, nereaguje s kůží, je velice odolná vůči mechanickému poškození a stále udržuje lesk.

Švýcarští velikáni

Značek švýcarských hodinek je mnoho, více si řekneme o třech z nich. Jedná se o hodinky značek, se kterými umocníte své společenské postavení, nebo do nich můžete investovat jako do sběratelských kousků.

TAG HEUER

Od roku 1860 ztělesňuje firma TAG HEUER avantgardu, preciznost a odvážný styl, který se zapsal do světové historie hodinářského průmyslu. Značka je úzce spjata s motoristickým průmyslem, proto mezi jejich nejznámější kousky patří sportovní chronografy z modelové řady Carrera.

Hamilton

Firma Hamilton má své kořeny v USA, kde byla založena roku 1892. V původním sídlu v Pensylvánii firma sídlila prvních 111 let. Od roku 1974 je Hamilton součástí skupiny Swatch a v roce 2003 přesunuli výrobu do centra hodinářské země – do švýcarského Bielu. Hodinky Hamilton mají nyní prestižní označení „swiss made“.

Breitling

Značka Breitling je v hodinářském průmyslu opravdovou legendou. První dílna Leona Breitlinga byla otevřena již v roce 1884. Firmu nejvíce proslavily hodinky pro piloty. V dnešní době vyrábí Breitling hodinky v sedmi modelových řadách, ve kterých si najdou své jak sportovci, tak i vysoce postavení byznysmeni.

Co musí splňovat švýcarské hodinky?

Pojem „švýcarské hodinky“ zdaleka neznačí jen geografické umístění, ale je spojován s určitou úrovní kvality. Již v roce 1971 byly vydány zákony na to, jaké hodinky mohou být označeny jako „švýcarské“ nebo mít nálepku „swiss made“. Co tedy takové hodinky musí splňovat?

  • Hodinky musí být vyráběny na území Švýcarska.
  • Hodinky musí být sestaveny ve Švýcarsku.
  • Strojek hodinek musí být švýcarský.
  • Ke konečné kontrole hodinek dochází ve Švýcarsku.
  • Alespoň 60 % výrobních nákladů bylo provedeno ve Švýcarsku.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: