25. června 2021
Kategorie: Hazardér

Slavné hazardní hráčky: podvodnice i děti štěstěny

Když se řekne slavný hazardní hráč, asi se vám vybaví gentleman v luxusním dobře střiženém obleku. Bude kouřit kubánský doutník a rozdávat úsměvy na všechny strany, tedy pokud mu zrovna štěstěna přeje. V neúspěšných dnech se zavře ve svém hotelovém pokoji a smutek zapije kvalitní dvacetiletou whisky.

Ale ve světě hazardu existují také slavné ženy, které z tohoto stereotypu vybočují. Některé se naučily podvádět a obraly kasina o nemalé peníze, jiné si uměly omotat muže kolem prstu a hrát za jejich peníze. A pak jsou tu pohádkově bohaté dámy, které se zkrátka rozhodly, že se zkusí prosadit na tradičně mužské horké půdě. Dnes vám představíme ty nejznámější z nich.

Judy Bayley

V Nevadě Judy Bayley přezdívají První dáma hazardu a je tam mnohem známější než v rodném Texasu. Po smrti svého manžela se v roce 1964 stala Judy první ženou, která kdy sama vlastnila a provozovala kasino. Sama byla vášnivou hráčkou, ale jak ráda dodávala, dovedla svůj koníček ovládat, a tak se u ní nikdy neprojevily příznaky patologického hraní.

Dona Maria

Celé jméno této Mexičanky zní Dona Maria Gertrudis Barcelo, ale když se v Mexiku či na západě Spojených států ve druhé polovině devatenáctého století řeklo Dona Maria, každý hned věděl, o koho jde. Podle legend jde o nejlepší karetní hráčku své doby, na Divokém západě se proti ní báli hrát i ostřílení karbaníci. I tak prý vyhrála obrovské jmění, třeba na vojácích, obchodnících, ale i vlivných amerických politicích.

Lottie Deno

Lottie Deno, vlastním jménem Carlotta J. Thomkins se narodila v Kentucky v roce 1844. Už o dvě desetiletí později si vysloužila přezdívku Pokerová princezna, která se později změnila na známější Pokerovou královnu. Lottie Deno byla jednou z prvních profesionálních pokerových hráčů vůbec a díky skromnému způsobu života se jí podařilo nashromáždit slušný majetek.

Na náš krátký seznam se nedostaly například:

  • Annette Obrestad
  • Kirsten Bicknell
  • Vanessa Selbst
  • Kathy Liebeth
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: