16. prosince 2022
Kategorie: Zvědavec

Skalní bludiště – Adršpach

Rádi cestujete a objevujete zajímavá místa? Nemusíte cestovat daleko! Dostatek krásných míst je i u nás v České republice. Dnes se vydáme do Adršpach. Tyto skály nabízí jiný svět, doslova skalní bludiště, jako byste byli v nějaké pohádce. Turistický okruh je dlouhý přibližně 3,5 kilometrů. Absolvování okruhu není fyzicky náročné a je vhodné i pro rodiny s malými dětmi a trvá zhruba 3 hodiny.

Na každém kroku narazíte na skálu, která je pojmenována podle svého tvaru. Mezi nejznámější skály patří „Homole cukru“, která vypadá, jako by měla každou chvíli spadnout. Dalším známým útvarem je Džbán, který připomíná svým tvarem delfína nebo „milenci“, což je nejvyšší a nejznámější souskalí v celém skalním městě. Každá skála má zkrátka svou jmenovku.

Co takhle projížďka loďkou?

Skály nejsou jediné, co vám může tato krajina nabídnout. Velký vodopád je ozdobou skalního města, který padá z výšky šestnácti metrů. Kromě tohoto výhledu byste neměli určitě opomenout na romantickou projížďku jezírkem mezi skálami. Doprovod vám bude dělat vtipný převozník jmenující názvy různých skal.

Další zajímavou atrakcí se nabízí Zámek Adršpach, který rozhodně stojí za prohlídku. Dříve zde stál i hrad, ale zbyla pouze jen zřícenina z kamenů a zbytky obvodových zdí. Tuto zříceninu stojí za to navštívit, už jen kvůli výhledu.

Jak je to s dostupností

Do areálu se dostanete vstupem kolem bývalé pískovny. U vstupu narazíte na veškeré turistické informační centrum. V blízkosti vstupu do skal se nachází i placené parkoviště, ale můžete využít i vlakové či autobusové dopravy. Areál je přístupný i pro kočárky, takže nemusíte mít strach, akorát jej neprojdete v plném rozsahu.

Co se týče občerstvení, tak v okolí areálu jsou restaurace, stejně jako stánky s rychlým občerstvením. V období jara a podzimu si nezapomeňte přibalit s sebou teplejší mikinu nebo bundu, protože je nižší teplota a více fouká.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: