16. června 2020
Kategorie: Požitkář

S Babicou v karanténě: Horší, než jste čekali

Česká gastronomie pláče. Její enfant terrible se vrací na scénu a je ještě strašidelnější, než byl kdykoli předtím. Těžko říci, co Jiřího Babicu přivedlo na myšlenku podělit se o svou vizi národních verzí světových receptů s hrstkou svých příznivců a s davy posměváčků. Asi se jeho půjčovně lyží v pohnutých událostech konce letošní zimy příliš nevedlo. Podle některých pak chce pod heslem „Vymítám čerta ďáblem“ vyléčit pandemii koronaviru pomocí chronické gastritidy.

Youtuberem na stará kolena

Takhle se na svém Youtube kanále se sérií pokrmů experimentální povahy pod souhrnným názvem „S Babicou v karanténě“ představuje sám autor videí. A zdá se, že tentokrát by rád pronikl i do zahraničí, neboť jeho aktuální recepty mají anglické titulky, které nepocházejí z automatického překladače. Jak moc to se svým internetovým působením myslí Babica vážně zatím nelze odhadnout, na svém profilu však vyhrožuje, že nápadů má v hlavě ještě hodně.

A když nemáte kečup, tak tam dejte hořčici…

Jiří Babica se před lety proslavil jako lidový kuchař, který se ostře vyhraňuje vůči dalším televizním kuchařským celebritám. Tvrdí, že jeho recepty jsou pro obyčejné lidi, kteří si s chutí smlsnou i na špagetách s kečupem. Pravdou nicméně zůstává, že i národ odrostlý na univerzálních hnědých omáčkách a dalších nesmrtelných šlágrech školních jídelen na Babicovy recepty hledí s despektem. Tedy alespoň ta zdravá část národa, které ještě zbývají chuťové buňky.

Lidový kuchař a zlidovělé výroky

Nová show slibuje nejen zábavu pro osoby se silným žaludkem, možná také obohatí lidová rčení o nové skvosty. Některé dřívější výroky Jiřího Babicy, z nichž skutečným kuchařům vstávají vlasy hrůzou, už totiž zlidověly.

Patří mezi ně třeba tyto perly:

  • Červená čočka, to je taková ta normální, no, jak ji známe, akorát je oloupaná.
  • Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho mají rádi.
  • ,,Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: