16. června 2023
Kategorie: Sportovec

Proč se pustit do hraní golfu? Sport, který má hodně výhod

Golf je velmi populárním sportem po celá léta. Dlouho se považoval za sport pro boháče, ale dávno to není pravda. Bohužel tento sport je stále opředen mnoha mýty. Ve skutečnosti jde o skvělý sport, který stojí za zkoušku. Prozradíme vám hned několik důvodů, které vás jistě přivedou k tomuto jedinečnému sportu a pomohou vám, abyste se do něj zamilovali.

Golf není jen pro boháče

Vždy se říkalo, že golf hrají jen bohatí lidé. Pravdou je, že si to může dovolit prakticky každý. Golfové hole si můžete půjčit za malý poplatek na celý den, stejně jako míčky. Celodenní pobyt na hřišti vás také vyjde na velmi malou částku. Bude vás proto stát stejně jako squash ve fitku.

Sport pro všechny bez rozdílů

Golf mohou hrát muži i ženy v každém věku. Není fyzicky náročný, ale zároveň budete celý den venku na čerstvém vzduchu. Chůze je velmi zdravá pro vaše tělo a také jde o hlavní část golfu. Můžete se zde uvolnit, vyčistit si hlavu a přitom si užít přirozeného pohybu na hřišti.

Ideální možnost pro cestování

Golfová hřiště najdete po celém světě. Některá z nich jsou vyhlášená svým prostředím a službami. Můžete proto cestovat na hřiště po celých Čechách i do zahraničí. Golf z rozdílné krajině bude pro každého golfistu velkým zážitkem. A uvidíte také nové země a města.

Jasná pravidla a fair-play

Pravidla golfu jsou téměř stejná již více než tři století. Každý je zde vlastním rozhodčím, ale posuzují vás také ostatní ve vaší skupině. Můžete být proto velmi soutěživí a předhánět se. Stejně tak si ale můžete užít hru pro zábavu, spolupráci a komunikaci.

Golf se skvěle hodí pro rodiny i pracovní schůzky

Na golfové hřiště můžete vyrazit s rodinou, ale jde o ideální místo pro byznys. To je také jeden z důvodů, proč je golf viděn jako sport pro bohaté. Pravda je, že hodně obchodníků se schází právě na golfovém hřišti a probírají své obchody nebo situaci na trhu. Můžete ho proto využít jako zábavnou i pracovní událost.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: