09. února 2024
Kategorie: Geek

Problémy s Messengerem od Facebooku na počítačích: Chatovací okna nejdou zavřít

Uživatelé Facebooku narazili na potíže s používáním Messengeru na desktopových verzích. Chatovací okna nejdou zavřít ani minimalizovat. Těm, kteří nemají s funkcionalitou zatím problém, se doporučuje stránku Facebooku neaktualizovat.

Bez ohledu na typ prohlížeče se uživatelé setkávají s nemožností zavřít nebo minimalizovat chatovací okna. V případě, že máte otevřeno více oken, může to znepříjemnit čtení obsahu na Facebooku, obzvláště pokud pracujete na zařízení s menší obrazovkou.

Pokud vám zavírání a minimalizace oken zatím fungují, je nejlepší vyhnout se obnovení stránky. Testy provedené na různých počítačích a účtech ukázaly, že po obnovení stránky se okna Messengeru stanou nereagujícími.

Řešení problému

Existují ale řešení, protože problém se zdá být omezen pouze na virtuální tlačítka pro zavření a minimalizaci okna.

  1. Stačí kliknout na aktivní okno chatu a zmáčknout klávesu „escape“. Tím by mělo dojít k uzavření aktivního okna chatu.
  2. Dalším možným řešením je kliknout na jakýkoliv obrázek v hlavním okně Facebooku. Tím dojde k minimalizaci chatovacích oken do pravé části stránky a následně je možné kliknutím na křížek u jednotlivých chatů, všechny otevřené chaty pozavírat.

Diskuze na Redditu ukazují, že se uživatelé potýkají s touto chybou již od čtvrtka, přičemž není jasné, co chybu způsobuje nebo kdy bude opravena. Chyba se neváže na žádný specifický webový prohlížeč a zdá se, že na mobilních zařízeních není přítomna, ačkoli někteří uživatelé již hlásí opak.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: