06. června 2008
Kategorie: PR tipy

Při nákupu dovolené buďte opatrní

Kvalita a dostupnost informací pro cestovatele stoupá. Cestovní kanceláře sice publikují poměrně detailní informace o každém zájezdu, ale nejlépe vám poradí lidé, kteří už ve vámi zvolené destinaci byli. Pokud právě nemáte po ruce strýčka, který procestoval celý svět, určitě najdete spoustu praktických informací a osobních zkušeností na internetu, obzvlášť pokud máte specifické požadavky.

Možná už se vám nebo vašim známým stalo, že se dovolená změnila v noční můru. Problému se možná dalo předejít už při výběru dovolené. Stále více zákazníků si svou dovolenou kupuje prostřednictvím cestovní agentury a vědí proč. Cestovní agentura vám může pomoci s výběrem ideální dovolené z portfolia více cestovních kanceláří. Do stejného hotelu totiž můžete koupit zájezd od dvou cestovních kanceláří, ale zatímco jedna už má vyprodáno, v jiné možná právě na vás čekají poslední volná místa. Solidní cestovní agentury vám také mohou pomoci při vyřizování sporů s cestovní kanceláří, a pokud vás nemohou přímo zastoupit, poradí vám, jak máte postupovat.

Stále více zákazníků se při výběru dovolené radí s internetem. Téměř jistě můžete najít pomoc a radu na diskusních fórech, kde se pohybuje řada zkušených a ochotných cestovatelů. Máte-li konkrétní požadavky na průběh a kvalitu vaší dovolené, určitě doporučujeme poradit se právě s touto komunitou. Tak se můžete dozvědět, jestli opravdu vámi zvolený hotel je ideální na poklidnou dovolenou, nebo jestli bývá plný veselých dětí či bujarých cizinců, kteří vám budou chtít dovolenou zpříjemnit po svém. S velkou pravděpodobností se vám podaří najít i recenzi daného hotelu, ale mějte na paměti, že lidé mají různé požadavky a kritéria na hodnocení dovolené a negativní hodnocení jednoho člověka nemusí nutně znamenat, že vy byste si svou dovolenou neužili.

Nemusíte si brát dovolenou na nákup dovolené

Zájezd si můžete vybírat i rezervovat on-line. Nákup dovolené přes internet vám prakticky zabere jen několik málo minut vašeho času, protože veškeré papírování za vás vyřídí agentura. „Máte-li nárok na slevu od konkrétní cestovní kanceláře nebo příspěvek na dovolenou od zaměstnavatele, můžete je uplatnit i v solidních cestovních agenturách,“ říká Irena Hrdinová, jednatelka cestovní agentury eTravel.cz.

Každý rok si přes internet kupuje zájezd stále více zákazníků. V roce 2007 se v ČR přes internet prodalo přibližně 20% všech zájezdů, ale za zbytkem světa ještě máme co dohánět. „V Evropské Unii se loni přes internet prodalo cca 35% zájezdů a v USA dokonce 40%,“ dodává Irena Hrdinová.

Výběr zájezdu přes internet je jednodušší

K papírovému katalogu potřebujete kalkulačku a hromadu trpělivosti, abyste se prokousali výčtem různých slev, poplatků i příplatků. Při objednávání zájezdu často nemáte jinou možnost než zajít na pobočku a někdy zjistíte, že cena na smlouvě se nějak liší od toho, co jste horko těžko vydolovali z katalogu. Na internetu si často můžete nechat vypočítat cenu on-line a nezávazně, takže hned víte, kolik by zájezd stál a můžete pohodlně porovnávat ceny.

Cestovní agentura eTravel.cz spustila 25.3.2008 nový web pro prodej leteckých zájezdů do celého světa www.etravel.cz. Irena Hrdinová jej komentuje slovy.: „Nový web jsme vytvářeli podle moderních trendů tak, aby co nejlépe vystihoval potřeby zákazníků.“

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: