13. prosince 2023
Kategorie: PR tipy

6 tipů, jak šetřit baterii na iPhone či iPadu

Máte iPhone nebo iPad a chcete si prodloužit výdrž baterie? V tomto článku vám poradíme, jak šetřit baterii na svých zařízeních od Apple a jak zvýšit jejich kondici. Jsme odborníci na chytré moderní telefony a rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti a znalosti.

Proč je důležité šetřit baterii na iPhone či iPadu?

Baterie je jednou z nejdůležitějších součástí vašeho zařízení. Bez ní byste nemohli používat své oblíbené aplikace, surfovat po internetu, poslouchat hudbu, fotit nebo telefonovat. Baterie iPhonu a iPadu však není věčná a postupně se opotřebovává. To znamená, že s každým nabíjením a vybíjením ztrácí svou kondici.

Podle Apple by měla baterie v iPhonu či iPadu vydržet alespoň 80 % své původní kapacity po 500 cyklech nabíjení. Pokud tedy nabíjíte svůj iPhone nebo iPad každý den, pak byste měli dosáhnout této hranice asi za rok a půl. Potom už budete muset častěji hledat zásuvku nebo powerbanku. Případně zainvestujete do výměny baterie.

6 tipů, jak šetřit baterii na iPhone či iPadu

  1. Aktualizujte svůj systém iOS nebo iPadOS. Apple pravidelně vydává aktualizace, které optimalizují výkon a spotřebu baterie vašeho zařízení.
  2. Snižte jas obrazovky. Displej je jedním z největších žroutů baterie. Pokud jej máte nastavený na plný jas, pak spotřebovává více energie. Zkuste si snížit jas obrazovky na úroveň, aby byla stále dobře viditelná, ale neoslňovala vás. Můžete také zapnout funkci automatického přizpůsobení jasu podle okolního osvětlení.
  3. Vypněte nepotřebné služby a funkce. Některé služby a funkce vašeho iPhone či iPadu mohou být užitečné, ale také spotřebovávají baterii na pozadí. Jestliže je nepotřebujete, raději je vypněte. Mezi takové patří například Bluetooth, Wi-Fi, GPS, AirDrop, Siri, Haptic Touch nebo Face ID.
  4. Omezte počet notifikací. Notifikace jsou sice dobrým způsobem, jak být informován o novinkách, zprávách, upozorněních nebo příchozích hovorech, ale také mohou zbytečně probouzet obrazovku. Pokud máte příliš mnoho notifikací, doporučujeme je zredukovat nebo vypnout.
  5. Používejte Režim nízké spotřeby. Režim nízké spotřeby je speciální funkce, která snižuje výkon a aktivitu vašeho iPhone či iPadu, aby šetřila baterii. Tento režim se automaticky zapne, když máte méně než 20 % baterie, ale můžete ho aktivovat i ručně v nastaveních.
  6. Zkontrolujte stav a kondici baterie. Jestliže máte pocit, že je vaše baterie příliš slabá, můžete si její stav a kondici zkontrolovat v nastaveních. Tam uvidíte, kolik procent kapacity má vaše baterie a zda potřebuje servis nebo výměnu. Je důležité průběžně sledovat kondici baterie.

Zajímavost: Víte, že můžete nabít svůj iPhone či iPad rychleji, pokud ho zapojíte do zásuvky a současně zapnete letový režim? Tím totiž odpojíte všechny bezdrátové služby a funkce, které by jinak spotřebovávaly baterii.

Šetřit baterii na iPhone či iPadu není tak složité, jestliže dodržujete několik jednoduchých pravidel. Pokud i přesto baterie ztrácí výdrž, je řešením výměna baterie iPhonu, kterou vám provedou v ověřených servisech.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: