07. října 2022
Kategorie: Geek

Používáte WhatsApp a toužíte po neviditelném statusu, ale jen pro vybrané lidi?

Komunikační aplikace WhatsApp patří k nejvíce využívaným aplikacím pro komunikaci. Ikonka této aplikace je ve tvaru telefonu v komunikační bublině (obojí v bílé barvě) v zeleném pozadí. Slouží primárně pro komunikaci, ale i videohovory.

Jestli patříte k uživatelům této aplikace, tak jste si zajisté všimli, že se zde zobrazuje „naposledy viděn“. Tento časový údaj někteří berou jako osobní záležitost, a proto v tomto článku si ukážeme, kde nastavuje takový režim.

Tato aplikace má pokryté základy ochrany osobních údajů (kromě zásad ochrany osobních údajů):

  • End-to-end šifrování
  • Dvoufaktorové ověření
  • Blokace přidávání do skupin cizími lidmi

Oproti aplikacím Signal nebo Telegram je WhatsApp o něco pozadu, co se týče nastavení soukromí. Postupem času se situace trochu zlepšila. Nabízí možnost skrytí stavu online nebo profilového obrázku před vybranými kontakty.

Nastavení daného stavu

Mnoho uživatelů tento status moc neřeší. Popravdě ale někdy je opravdu lepší je mít tento ukazatel vypnutý, nebo alespoň částečně jen pro vybrané kontakty. Nikdy nevíte totiž, s kým se můžete dostat do křížku.

Pro nastavení této viditelností musíte najet do Nastavení -> Účet -> Soukromí. Zde si vyberete, buď stav online, nebo profilový obrázek. Poté vyberte „Moje kontakty kromě“ a označte lidi, u kterých si nepřejete být viděni a potvrďte změnu. U nových čísel, která nemáte uložené, tak nehrozí, aby viděli váš stav nebo profilovou fotku.

Skupiny

WhatsApp umožňuje vytvářet skupiny, do kterých pozvete vybrané lidi, nebo naopak vás někdo pozve. Jestliže vás ale otravují cizí lidé do skupiny, ve kterých nechcete být, tak navštivte sekci „skupiny“ a zvolte „soukromí“. Zde označte možnost „nikdo“, tímto zabráníte nežádanému přidávání do skupin. Místo toho vám přijde zpráva s pozvánkou.

I zde lze nastavit omezení pouze pro určité kontakty, nicméně je to čistě pouze jen, a jen na vás, jak se rozhodnete.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: