15. dubna 2019
Kategorie: Hazardér

Vzorec pro výpočet Pot Odds

O pot odds se mluví v každém zdroji o pokeru, ve kterém hledáte radu. Nevyhnete se jim. Znalost Pot odds vede k úspěchu a jsou při hraní neocenitelnou pomůckou. Proto jsme tuto klíčovou sekci zahrnuli do našeho průvodce.

Poté co je vyložen flop, měli byste použít pot odds a rozhodnout se pro další akci. V čase vyložen flopu budete patřit do jedné ze dvou kategorií: buď budete vyhrávat (tzv. „made hand“, nebo budete čekat na kartu, která by mohla vaši startovní kombinaci vylepšit (tzv. „draw“, nebo „drawing“). Pokud máte „made hand“, měli byste vsadit a zvýšit sázku. Pot odds se ještě nemusíte zabývat. Chcete vyhrát pot hned teď, protože více karet může pomoci pouze vašim protivníkům. Příklad „made hand“ je startovní kombinace A-K, pokud se na flopu ukáže K, J, a 4.

Pokud „made hand“ nemáte, čekáte na kartu, která by vám mohla pomoci. Nyní přichází čas na pot odds, právě ve chvíli, kdy se rozhodujete mezi dorovnáním sázky(call) a složením karet(fold). Ze všeho nejdříve musíte spočítat hodnotu vašich outs. Outs jsou, pokud si vzpomínáte, karty, které vaši startovní kombinaci promění ve vítěznou. Uveďme si příklad: Držíte v ruce K a J, a na flop přijde Q, 10 a 7. Vaše outs jsou čtyři esa(A) a čtyři 9. To nám dává dohromady osm outs. Spočítejme si procentuální šanci toho, že na stůl přijde jedno z našich outs tím, že celkové množství outs vynásobíme dvěma a přičteme 2. Dostaneme tedy výsledek (v našem případě 18%) a vynásobíme ho celkovou hodnotou peněz v banku. Výsledkem je maximální sázka, kterou bychom měli dorovnat sázku protihráče. Pokud je bank $200, 18% z nej činí $36. Měli byste proto dorovnat každou sázku menší nebo stejnou jako $36.

Ještě jednou, vzorec pro výpočet pot odds zní:

(počet outs) × (2) + (2) = přibližná procentuální hodnota vašich šancí (např.18%)

(celkový bank) × (procentuální hodnota vašich šancí v setinách (např. 0.18%)) = váš sázkový limit

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: