06. ledna 2020
Kategorie: Hazardér

Poker online vs. poker doma

Většina lidí začíná s hraním pokeru v domácím prostředí. Struktura těchto domácích her je obvykle velmi jednoduchá. Obecně sází všichni ante určité výše (třeba $0.25) a je stanovena minimální a maximální sázka. Uveďme příklad: Po vložení ante $0.25 jsou sázky v každém kole v rozmezí $0.25 a $2.

Obvyklá struktura hry domácího pokeru sestává ze sázky a dorovnání, nebo možná sázky, zvýšení sázky a dorovnání. Ve většině her dojde až k ukázání karet (showdown) a většinou nakonec nevyhraje ten, kdo hrál nejlépe, ale ten, kterému chodily nejlepší karty.

Internetový poker se od toho domácího značně liší ve třech hlavních kategoriích: struktura ante, struktura sázení a v samotném soupeření. Myslíme si, že internetový poker je v každém případě stejně zábavný jak poker domácí, ne-li dokonce více, ale člověk si na něj musí zvyknout. Bude nějaký čas trvat, než se seznámíte se třemi hlavními rozdíly popsanými níže.

Pokerová struktura ante

Pokud nehrajete pokerovou variaci Seven Stud, neexistují v online pokeru vůbec žádné ante. Hráč sedící po dealerové levé ruce platí tzv. small blind (malý blind) a po něm pak tzv. big blind (velký blind). Jsou to tzv. nucené sázky. Ostatní hráči nemusí vsadit vůbec nic, aby viděli své dvě karty (nemusí platit žádné ante), ale musí zaplatit big blind nebo zvednout sázku, aby viděli flop.

V typické hře čítající šest hráčů, ve které je small blind $0.50 a big blind $1, se akce může vyvíjet následovně: před flopem

Sedadlo 1: Small blind, $0.50.
Sedadlo 2: Big blind, $1.
Sedadlo 3: Složí karty.
Sedadlo 4: Dorovná big blind, $1.
Sedadlo 5: Zvýší sázku, $2.
Sedadlo 6 (dealer): Složí karty.
Sedadlo 1: Složí karty.
Sedadlo 2: Dorovná zvýšení sázky, $1.
Sedadlo 3: Dorovná zvýšení sázky, $1.

Sázet pak začíná hráč, který je nyní big blind, neboť small blind složil po flopu karty.

Struktura sázení

Stejně jako struktura ante, liší se v online pokeru také samotná struktura sázení. Nejblíže k domácí hře má asi no-limit online poker. V no-limit hrách minimální sázka zůstává, ale vaše maximální možná sázka je množství žetonů, které leží před vámi.

V no-limit pokeru je znám mýtus, který říká, že musíte složit karty, vsadí-li někdo větší částku než máte aktuálně vy. Jsme tu, abychom vám řekli, že to není pravda. Pokud John vsadí $30 a já mám jen $15, stačí mi vložit těchto $15, abych dorovnal jeho sázku. Nevyhraje-li John, prohraje jen $15, pokud jsem jediný člověk bojující o bank.

Nicméně, jsou-li v boji o pot John, Nancy a já a oba dva moji soupeři mají $50, musí Nancy dorovnat Johnových $30, pokud chce zůstat ve hře. Mých $15 bude umístěno do extra banku zvaného „side pot“ (vedlejší bank). Po ukázání karet budu soupeřit o $45 a John s Nancy budou bojovat o $45 plus o dalších $30. Pokud budu mít nejlepší kombinaci a Nancy bude mít druhou nejlepší kombinaci, vyhraji $45 a jí zůstane zbylých $30. Když bude mít ale nejlepší kombinaci Nancy, vyhraje celých $75.

Podobný no-limit pokeru je jeho pot-limit variace, kde můžete vsadit jakýkoliv obnos v rozmezí minimální sázky až po aktuální výši banku.

A nakonec limit poker. Ten představuje nejpopulárnější formu online pokeru. Tato hra má předem určené sázky. Jste li ve hře $2-$4, velikost sázky v prvních dvou kolech je $2, v dalších dvou poté $4.

Prohlédněte si následující ukázku, kdy hrají čtyři hráči u stolu typu $2-$4:

Sedadlo 1: Check.
Sedadlo 2: Vsadí $2.
Sedadlo 3: Zvýší sázku o $2 (na $4).
Sedadlo 4: Dorovná sázku $4.
Sedadlo 1: Složí karty.
Sedadlo 2: Dorovná sázku $4.

Sázky na turnu (vyložení čtvrté karty) a na riveru (vyložení páté a poslední karty) jsou pak vyšší – a to přesně $4. Poté se může situace vyvinout následovně.

Sedadlo 2: Vsadí $4.
Sedadlo 3: Složí karty.
Sedadlo 4: zvýší sázku o $4 (na $8).
Sedadlo 2: Dorovná sázku $4.

Soupeření v pokeru

Pokerové schopnosti hrají na internetu mnohem větší roli, než prosté štěstí. Lidé se skutečně snaží vyhrát, jelikož peníze vyhrané na internetu jsou obvykle mnohem větší než jenom nikláky a desetníky. Nemůžete zkrátka jen dorovnat sázku na riveru, protože se chcete podívat na další kartu. To je špatný nápad. Naopak, měli byste použít tolik strategie, kolik můžete, pokud chcete vyhrávat i do budoucna. Hraní vaší typické domácí hry může fungovat, ale nevydrží to dlouho proti některým talentům, které na internetu najdete. Ujistěte se, že maximalizujete vaše šance tím, že si uděláte domácí úkol – naučíte se tolik strategických postupů, kolik jen dokážete.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: