18. února 2008
Kategorie: Motorista

Peugeot Bipper na českém trhu!

Nová nabídka značky Peugeot na trhu užitkových vozů, model Bipper, byl navržen speciálně pro používání v městském provozu.Se svou kompaktní délkou 3,86 m a velkorysou přepravní kapacitou 2,5 m3, která může být zvětšena až na 2,8 m3, doplňuje tento inovativní vůz řadu užitkových vozů Peugeot.

V základu tak obdržíte dodávku s pevnou ocelovou mříží pro nákladový prostor, přední sedadla s dobrou ergonomií, sedadlo spolujezdce lze sklopit a vytvořit z něho stolek. Z příplatkové výbavy stojí za zmínku variabilní drátěná přepážka, která umožňuje po demontáži sedadla spolujezdce rozšířit nákladový prostor i na místo vedle řidiče.

Benzinový motor 1.4 54 kW (75 k) a dieselový 1.4 HDI 50 kW (70 k CEE) jsou vyhlášené svou hospodárností a ekologickými parametry (motor 1.4 HDI produkuje pouhých 119 g CO2/km). Dieselový motor může být na přání vybaven řízenou manuální převodovkou, která je v této kategorii vozů zcela ojedinělá. Řízení v městském provozu je s touto převodovkou skutečně mimořádně pohodlné. Pro řidiče-profesionály bude tato nabídka velkým přínosem nejen z pohledu méně únavného řízení vozu, ale také v oblasti snížení spotřeby a emisí škodlivin.

V České republice bude nový Peugeot Bipper v prodeji od 3. března 2008. Benzínová verze je k dispozici za cenu od 284 100 Kč, dieslová pak od 324 100 Kč (bez DPH).

Autor článku je redaktorem serveru Autozone.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: