02. dubna 2008
Kategorie: Sportovec

Ošklivka Katka vs. Fotbal

Euro se blíží mílovými kroky. Jako skalní fanoušek českého fotbalu byl jsem tedy zvědav, jaké zaujetí pro hru projeví tradiční Brücknerova sestava v jednom z posledních přátelských zápasů proti Dánsku. Tentokrát s nováčkem Střeštíkem vyzkoušeným na obvyklých dvacet závěrečných minut. Ale bohužel, nepodívám se, není kde…

Kdo vlastně stojí o fanouška fotbalu u svých obrazovek? Nejspíš nikdo. Pravdou je, že si Ota Černý, šéfredaktor sportu ČT, danou situaci alibisticky vychutnal a pěkně okoupal Primu. Ta by dle jeho prohlášení měla zápas vysílat, neboť bude přenášet Euro a přípravné zápasy na tento fotbalový svátek by měla automaticky přibrat. Prima se ohradila neatraktivitou soupeře, prioritou samotného šampionátu a především narušením obvyklého časového programu (seriálu Ošklivka Katka, díl osmý, Kateřina je v koutě).

Tož, pane Nikodýme, to se nezlobte, ale to běžte do prdele! Za dva a půl měsíce startuje mistrovství, fotbalové komentátory máte tragické, zkušenosti nulové a necítíte potřebu vyzkoušet si mezinárodní přenos a přestávkový program ve studiu? To pro vás není dostatečným strašákem hokejové fiasko na Nově?

Na druhé straně by za své kecy zasloužil po čuni též „tlustý Ota“. Megaúnosná židle pod jeho tlustou zadnici je totiž placena z koncesionářských poplatků. Naprostá většina peněz z redakce sportu je většinovým divákem vyžadována (snad mimo šampionáty známějších sportů a olympiády) právě na fotbalové přenosy. A na sportovním kanále ČT4 je místo toho basketbal BK Sadská- BC Kolín!

Co říci závěrem? Snad jen to, že bude zajímavé sledovat, kolik z devatenácti „povinných“ zápasů odvysílá Prima přímým přenosem a kolik jich bude zařazeno až po obvyklém schématu (Ošklivce Katce, Velmi křehkých vztazích a Hádej kdo jsem). Doufám, že to bude pozorně počítat také UEFA!

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: