16. dubna 2024
Kategorie: PR tipy

Olomouc se stala rekordním královstvím tvarůžků!

Olomoucké centrum o víkendu ovládla lahodná vůně tvarůžků. Během 7. ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu navštívilo hanáckou metropoli rekordních 23 000 gurmánů, kteří si pochutnali na 6 500 kilech tvarůžků v nejrůznějších úpravách. Festival tak zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost i spotřebu této lahodné speciality.

Vítězství v souboji o titul Tvarůžkového krále si odnesl Michal Duračka

Hlavním tahákem festivalu se stal velký kulinářský souboj špičkových kuchařů, který se odehrál na hlavním pódiu na Horním náměstí. V tomto historicky prvním klání o titul Tvarůžkového krále zvítězil Michal Duračka z restaurace Asado grill. Jeho kulinářské umění a lahodné tvarůžkové speciality okouzlily jak porotu, tak i početné publikum, které mu svým hlasem zajistilo vítězství.

Tvarůžky v hlavní roli

Návštěvníci festivalu si mohli vychutnat širokou škálu tvarůžkových dobrot, od tradičních věnečků a koleček přes ochucené varianty až po netradiční speciality jako tvarůžkové burgery a dezerty. Tvarůžky si tak získaly srdce milovníků dobrého jídla v nejrůznějších podobách a chutích.

Festival plný zážitků

Kromě kulinářských zážitků si návštěvníci festivalu užili i pestrý doprovodný program. Na Horním i Dolním náměstí se představilo přes 70 prodejců s nabídkou tvarůžkových pochutin, řemeslných produktů a zlatavého moku z místních minipivovarů. Nechyběly ani hudební vystoupení pro malé i velké gurmány.

Tvarůžky – tradiční a zdravá pochutina

Olomoucké tvarůžky se pyšní nejen lahodnou chutí a všestranným využitím, ale i vysokou nutriční hodnotou. Obsahují více bílkovin než kuřecí nebo krůtí prsa a pouhých 0,5 g tuku, čímž se stávají ideální volbou pro milovníky zdravého životního stylu.

Pozvánka na Putování za Loštickým tvarůžkem

Pro všechny fanoušky tvarůžků a pěší turistiky je připravena úžasná akce – Putování za Loštickým tvarůžkem, která se uskuteční již 25. května v Lošticích. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku výrobny tvarůžků, ochutnávku a mnoho dalšího.

Olomoucký tvarůžkový festival – oslava gastronomie a tradice

Olomoucký tvarůžkový festival se stal oblíbenou tradicí, která oslavuje bohatou gastronomickou historii Olomoucka a propaguje jedinečnou chuť olomouckých tvarůžků. Festival každoročně láká tisíce gurmánů z celého Česka i ze zahraničí a stává se tak významnou událostí na mapě kulturního dění v Olomouci.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: