23. dubna 2021
Kategorie: Zvědavec

Oblast 51: Mají v nevadské poušti základnu mimozemšťané?

Mýty opředená Oblast 51 patří k nejznámějším územím na světě, přestože jde o poměrně nenápadné zákoutí na břehu vyschlého solného jezera v poušti ve státě Nevada. Od roku 1957 zde ovšem stojí výzkumná základna amerického letectva. Její existence však byla oficiálně potvrzena až v roce 1994. A přísné utajení pochopitelně vyvolalo celou řadu spekulací a konspiračních teorií.

Testování nukleárních zbraní

Že se na přilehlé poušti v minulosti testovaly jaderné zbraně, ovšem není žádná spekulace, informace o „Nevada Test Site“ jsou veřejně dostupné i z oficiálních zdrojů. Létající světelné objekty běžně považované za UFO mohou být podle některých vědců důsledkem jaderných testů a atmosférických změn, které tyto exploze krátkodobě vyvolávají.

Studená válka

Nejrušněji bylo podle všeho v Oblasti 51 v období studené války. Zřejmě tu byla testována špionážní letadla, která měla tajně přelétávat nad Sovětským svazem. Ten měl ovšem o existenci základny své informace, a dokonce se mu podařilo získat satelitní snímky celé Oblasti 51. Ze snímků jsou sice patrná letadla, ale žádné z nich nevypadá jako mimozemský letoun.

Radarové krytí, které už je zbytečné

Důvodem pro umístění základny, kde podle všeho Američané také zkoumali ukořistěné sovětské letouny, je skutečnost, že okolní hory poskytují radarové krytí. Letadla, která v okolí létala, proto nemohla být zaznamenána jinak než vizuálně. Tahle výhoda už ale není podstatná, získat aktuální satelitní snímky například na Google mapách dnes může úplně každý, případný ruch na základně tak již pozornosti neunikne.

I tak je však Oblasti 51 stále populárním námětem konspirátorů. Mezi nejčastěji zmiňované teorie o jejím skutečném účelu patří ty, které tvrdí, že:

  • Jde o mimozemskou základnu, kde mimo jiné probíhají se souhlasem americké vlády pokusy na lidech
  • Jsou zde vyvíjeny technologie pro cestování v čase
  • Zde bylo natočeno přistání Apolla 11 na Měsíci, které ve skutečnosti neproběhlo
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: