08. října 2021
Kategorie: Hazardér

Největší a nejslavnější pokerové turnaje na světě

Co dělá z obyčejného pokerového turnaje velkou událost? Jde hlavně o počet hráčů, kteří se ho zúčastní? Nebo o výši hlavní ceny pro vítěze? Dělají velký turnaj velcí a známí hráči? Nebo jde primárně o to, jaký rozruch dokážou promotéři kolem turnaje vyvolat? Asi nejlepší odpovědí je, že jde o kombinaci všech těchto faktorů. Už jen proto, že známý turnaj přiláká více hráčů i sponzorů, takže roste bank, který si rozdělí ti nejlepší. Dnes vám představíme dva pokerové turnaje, které dominují ve všech ohledech.

World Series of Poker – Světová pokerová série

Světová pokerová série je bezesporu největším turnajem všech dob. Na špičce se drží už více než padesát let a zdá se, že její popularita stále roste. Hlavní turnaj světové série bývá vysílán řadou televizních stanic z celého světa a je všeobecně pokládaný za nejdůležitější pokerovou událost roku. Za zmínku také stojí, že ze Světové pokerové série se stala úspěšná franšíza, která licencuje menší turnaje World Series of Poker Circuit  ve Spojených státech a World Series of Poker Europe na starém kontinentu.

WCOOP – Mistrovství světa v online pokeru

Turnaj s nepříjemně dlouhým jménem má vzhledem k událostem posledních měsíců trošku nečekaně potenciál překonat světovou sérii. Na rozdíl od ní je totiž možné zúčastnit se jej odkudkoli na světě, což může být velkou konkurenční výhodou, dočkáme-li se dalších omezení mezinárodního cestování a letecké dopravy. Za WCOOP stojí známá online herna Poker Stars, která do seriálu kromě dnes nejpopulárnější varianty Texas Hold ’em zahrnuje i další verze pokeru, například Seven Card Stud, 5-Card Draw či Omaha Hi/Lo.

Známé turnaje v České republice

Účast na hlavních turnajích obou výše popsaných událostí je pro běžného smrtelníka prakticky nereálná. Alespoň dokud nenasbírá zkušenosti a výhry z menších regionálních akcí. Naštěstí pro vás se však známé turnaje se hrají i v České republice. Za zmínku stojí hlavně tyto dva:

  • Forbes Pokerman Tour
  • Česká pokerová tour
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: