01. srpna 2022
Kategorie: PR tipy

Nejprodávanější hry v červnu 2022

O jakých hrách byste si tipli, že v červnu trhaly prodejní rekordy? Osvědčené open-world klasiky jako Zaklínač 3, GTA 5 nebo snad Red Dead Redemption 2? Nebo snad nová soulsovka Elden Ring? Omyl, červnovým vítězem se sice stává klasický kousek, ale úplně jiného ražení – The Sims 4.

Jasným králem trhajícím červnové prodeje se stali poslední simíci, The Sims 4, možná i kvůli nově vydanému DLCčku Hurá na vysokou. Na dalších pozicích se pak umístily různé kombinace Steam klíčů – od náhodných sad, přes tematické výběry až po bundly obsahující hry pouze s vysokým hodnocením na agregátoru The Metacritic.

The Sims 4

Nejen, že se hra The Sims 4 umístila na zlaté červnové příčce, ale i přes své relativní stáří (vyd. 2014) má i do současnosti neuvěřitelně početnou základnu hráčů – těch aktivních je podle statistik Steamu téměř 20 000! Proč by mohla zaujmout i vás a o co vlastně jde?

The Sims 4 se řadí do žánru simulačních her. Nejde ale o žádný simulátor létání či řízení ostatních strojů (ani chůze, což je poslední dobou stále populárnější odnož simulátorů), nýbrž o simulátor běžného života jako takového. Vytvoříte si od základu několik postav (tzv. simíků), za které následně hrajete, určujete jejich osud, život, starosti i radosti, jejich zdraví, vztahy, zkrátka se stáváte jejich osobními bohy.

Dalším krokem po vytvoření domácnosti je nastěhování do domu. Lze se nastěhovat buď na pozemek a následně postavit dům, nebo do již hotového domu. V DLCčku The Sims 4: Život ve městě se můžete nastěhovat i do bytu. Začáteční rozpočet je 20 000 simleonů (herní měny) pro jednočlennou rodinku, ale s každým simíkem navíc získáte další 2 000. Během hry samotné pak simíci žijí svým vlastním životem. Navazují vztahy s ostatními, statují své dovednosti, plní osobní cíle. Dokonce si dělají vlastní dojem o svém okolí na základě chování.

Proč jsou The Sims 4 tak úspěšnou hrou s masivní základnou aktivních hráčů? Tak trochu si hrajete na boha, který má k dispozici obrovské „lidské pískoviště“, kde – na rozdíl od skutečného života – rozhodujete o většině věcí právě vy sami. Rozhodujete o tom, jak budou vaši simíci vypadat, jaké budou povahy, co si budou oblékat, jak budou bydlet a jak se budou chovat. Určujete, jak budou prožívat situace, které na ně navlečete, ostatně jak budou trávit a prožívat celé dny. Máte téměř neomezené možnosti – vyprávíte svůj vlastní příběh rozvíjením vztahů, budováním kariér, dosahováním životních úspěchů. A i kdyby vás základní hra omrzela, máte k dispozici stěží uvěřitelných 51 DLCček, které z The Sims 4 dělají prakticky nevyčerpatelnou zábavu.

Steam klíče

Na dalších příčkách prodejnosti se v červnu umístily náhodné Steam klíče. Jde o ideální volbu, pokud se nedokážete sami rozhodnout, kterou hru si zvolit, nebo se prostě jen rádi necháte překvapovat. K dispozici jsou následující balíky:

  • 3x náhodný Steam klíč – za jednu cenu získáváte hned 3 náhodné hry!
  • Strategický náhodný Steam klíč – baví vás strategické hry, ať už tahovky, RTS, nebo budovací hry? Máte je mít!
  • Náhodný Steam klíč Metacritic 70+ – chcete mít jistotu, že náhodná hra bude skutečně kvalitní? Pak je jasnou volbou tento Steam klíč, máte totiž zaručeno, že náhodná hra získala velmi slušné Metacritic skóre 70 % a více.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: