25. srpna 2022
Kategorie: Motorista

Moderní a designově atraktivní? I takové může být SUV od KIA!

SUV automobily jsou díky svým rozměrům a výkonu synonymem pro pohodlné jízdní vlastnosti a schopnost zvládat i náročnější terén. Avšak pochopitelně i kategorie SUV vozidel se neustále vyvíjí a automobilky musejí reagovat na nové požadavky řidičů. Zářným příkladem je pak jihokorejská automobilka Kia, jenž konstruuje své SUV modely vždy tak, aby byly moderními a designově atraktivními a splňovaly tak i ty nejvyšší požadavky jejich nových majitelů.

V současnosti je řeč především o modelech KIA Sportage a KIA Sorento, jež tvoří nabídku sportovně užitkových vozů pro český trh. Ačkoliv je vnímání designu subjektivním vjemem, tak už jenom při pouhém pohledu musí být jasné, že právě u těchto dvou modelů si tým pod vedením vrchního designera Petera Schreyera dal s výsledkem opravdu záležet. Všudypřítomné moderní, ale přesto (anebo právě proto?!) velmi líbivé tvary a křivky toho budiž jasným důkazem.

Co vše by mělo splňovat moderní SUV?

Ač to někteří zarytí milovníci silných benzínových motorů neuslyší možná rádi, tak moderní SUV by mělo být především šetrné k přírodě. Toho si je vědom i tento jihokorejský výrobce, proto v nabídce Kii pochopitelně nechybějí ani hybrid a plug-in hybrid verze oblíbených SUV modelů. Zkrátka vše směřuje k ekologičtější a zelenější budoucnosti a není nad tím nutno zavírat oči.

Avšak moderní SUV s atraktivním designem by mělo myslet nejenom ma šetrnost k přírodě, ale rovněž i k vaší peněžence. Obzvláště v této době, kdy se ceny paliva utrhly ze řetězu. Dávno pryč jsou tedy doby, kdy SUV brala běžně více než 10 litrů na 100 kilometrů – kupříkladu s takovou Kiou Sportage se hravě v běžném provozu dostanete ke spotřebu kolem 5 litrů / 100 km. Zkrátka ideální SUV dneška by mělo být i maximálně hospodárné.

U moderních prvků a designu to nekončí

Dále by SUV spadající do kategorie těch moderních a designově atraktivních mělo rozhodně splňovat, aby nabízelo maximální bezpečnost. K tomu poslouží moderní bezpečnostní asistenti KIA, kupříkladu systém autonomního nouzového brzdění (FCA) či inteligentní ukazatel rychlostních limitů. Je více než pochopitelné, že i SUV aute se musí přizpůsobit dnešnímu modernímu a technologiemi nabitému světu – moderní bezpečnostní technologie jsou toho důkazem.

S technologiemi dále souvisí též to, že je potřeba zajistit, aby si auto rozumělo s moderními přístroji, který každý z nás nosí prakticky nonstop u sebe – musí tedy být zajištěna konektivita. A o tu se v případě vozidel Kia stará služba Kia Connect, která zvládá třeba bezdrátové nabíjení mobilu. Ačkoliv moderní vozy jsou spolehlivé, tak i sedmiletá záruka, kterou nabízí Kia, je určitě vítaným doplňkem ke každému jejímu modernímu SUV vozu.

Tip: Výhodná půjčovna SUV v Praze.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: